کد خبر 488859

پرسش از یک مقام مسئول؛

هر شانه تخم مرغ چند؟

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از تولید سالانه یک میلیون تن تخم مرغ در کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  رضا سالمی با اشاره به اینکه سالانه ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در کشور مصرف می‌شود، افزود: با این وجود نه تنها کمبود بلکه مازاد تولید تخم مرغ در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: صادرات تخم مرغ نیز همه ساله در مواقعی که بر بازار تخم مرغ داخلی تأثیر نگذارد برنامه ریزی می‌شود.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: به طور متوسط روزانه ۲۷۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید و همینطور بین ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ تن به مصرف می‌رسد.

وی در ادامه از وجود روزانه ۱۰۰ تن تخم مرغ مازاد در کشور خبر داد و افزود: جمع آوری این مازاد تولید از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در حال انجام است.

سالمی با اشاره به اینکه عرضه تخم مرغ از هفته قبل در دو بخش آغاز شده است، اظهار داشت: بخشی از این عرضه با همکاری اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در تهران و سایر استان‌ها در حال انجام است.

وی تصریح کرد: قیمت هر کیلو گرم تخم مرغ در درب مرغداری به نرخ ۱۲ هزار تومان، عرضه در مراکز عمده فروشی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تا ۱۳ هزار تومان و حداکثر قیمت برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: حداکثر قیمت هر شانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۳۱ هزار تومان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: جدا از این واحدهای صنفی نیز می‌توانند با مراجعه به شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران هر کیلوگرم تخم مرغ را به قیمت مصوب ۱۲ هزار و ۹۰۰ تا ۱۳ هزار تومان تهیه و حداکثر به قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده فروشی عرضه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    همش چرت کیلوی ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان همجا مرگ بر خیانت کاران همین آشغالها نظام خراب کردن