کد خبر 487763

هشدار رییس گشت تعزیرات حکومتی تهران؛

فریب تخفیف‌های ویژه برخی از فروشندگان را نخورید

مدیحی درباره برخی از تخفیف‌های فروشگاه و نحوه فروش محصولات به صورت فله و بسته بندی توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ناصر مدیحی، با اشاره به تخفیف‌هایی که توسط برخی از فروشگاه‌ها ارائه می‌شود، اظهار کرد: درباره این محصولات هشدار‌های لازم را می‌دهیم، مردم هم باید نسبت به تخفیف‌ها هوشیار باشند.

وی گفت: زمانی که یک فروشگاه مجاز است که از حبوبات ۱۲ درصد سود دریافت کند چطور می‌شود آن فروشگاه بر محصولش ۵۰ درصد یا ۳۰ درصد تخفیف بدهد و در واقع این کار به دلیل قیمت بالاتری است که بر محصول درج شده و با این روش تخفیف می‌دهند، مشتریان آن‌ها این را باید بدانند که در واقع محصول را گران‌تر می‌خرند.

وی ادامه داد: در بسیاری از موارد مردم اگر بخواهند همین محصول را به صورت فله و از بیرون خریداری کنند، ۵۰ درصد ارزان‌تر است. محصولات بسته بندی باید خدمات فروش فروشگاه‌ها باشد و موظفند محصول را به صورت بسته بندی عرضه کنند.

مدیحی بیان کرد: بر روی بسته بندی تاریخ و نوع محصول نیز باید قید شود، چون حبوبات ایرانی بالاترین کیفیت را دارد و حبوبات خارجی کیفیت پایینی دارند که معمولا تراریخته هم هستند به همین دلیل باید قید شود که این محصول از چه کشوری آمده است.

رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران تصریح کرد: همانطوری که سازمان حمایت از مصرف کننده اعلام کرده باید برای بسته بندی هر محصولی مبلغ ۱۵۰۰ تومان دریافت شود و بیش از آن تخلف محسوب می‌شود، ماموران تعزیرات نیز مقدار کالایی که درون محصول است با وزن درج شده روی آن مقایسه می‌کنند.

وی افزود: به نظام مالیاتی نیز اعلام کرده ایم تا شرکت‌ها بر مبنای قیمتی که روی محصول درج کرده اند مالیات پرداخت کنند. این کار باعث می‌شود تا تولید کنندگان این حق را به خود ندهند که قیمت را بالاتر بزنند که در فروشگاه‌ها با تخفیف به فروش برسانند. این تخفیف‌هایی که به این شکل ارائه می‌شوند غیر واقعی و دروغین هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر