کد خبر 464505

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد:

رفع مشکل واردات کالاهای گروه چهار در مناطق آزاد

مشکل واردات کالاهای گروه چهار از هفته آتی رفع و با تعیین سهمیه و سقف برای هر منطقه، واردات ۸۵۰قلم کالا ممکن می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دولت برای حمایت از برخی کالاها که امکان تولید آن در کشور وجود دارد، کارگروهی پیش‌بینی کرد تا برای مناطق آزاد سهمیه ارزی و تعداد کالا  را مشخص و از واردات برخی کالاهای دیگر جلوگیری کند.

به گفته مرتضی بانک، تصویب و ابلاغ  مصوبه  ورود کالاهای گروه چهار که دغدغه مردم، کسبه و بازاریان را فراهم کرده بود به دلیل برخی مشکلات و ایرادات با تاخیر صورت گرفت که به زودی این مشکلات نیز حل می‌شود.

مشاور رییس جمهور همچنین با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح قانون اداره مناطق‌آزاد در هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مفاد این طرح شامل شرایطی برای مناطق آزاد جدید است.

مرتضی بانک افزود: این شرایط امر مطلوبی است و امید است که با تصویب آن از بروز برخی مشکلات در مناطق آزاد جدید، جلوگیری شود.

او تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری ریالی در مناطق آزاد در سال 1396 بیش از 48 هزار میلیارد ریال بود که در سال 1398 با 67 هزار میلیارد ریال در سال گذشته به 100 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: بخشی از این سرمایه‌گذاری ها توسط افرادی بود که در بخش واردات فعالیت می‌کردند که به امر تولید هدایت شدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر