{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434713

در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانى تهران مهم‌ترین عامل تاثیر‌گذار بر نرخ ارز را عوامل سیاسى و ارتباط بین ایران و آمریکا دانست و گفت: احتمالا امسال نوسان نرخ ارز بیش از سال گذشته باشد اما صعود چشمگیری نخواهد داشت.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ سیدرضى حاجى‌آقامیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه قیمت دلار در سال٩٨ حدود ۱۵درصد افزایش یافت، درباره روند بازار ارز در سال جارى اظهار کرد: با توجه به شرایط رکودى اقتصاد و رشد اقتصادى صفر و یا حتى منفى، مشکلات موجود بر سر راه صادرات و واردت و تشدید تحریم‌ها، تورم امسال نسبت به سال گذشته بیشتر خواهد بود.  

او ادامه داد: علاوه بر این موارد، قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF ، کاهش درآمدهاى نفتى، افزایش نقدینگى، اقتصاد کشور را بیشتر تحت فشار قرار داده که بر قیمت ارز نیز تاثیرگذار خواهد بود، اما مهم‌ترین عامل موثر بر نرخ ارز، ارتباطات سیاسی ایران و آمریکا و تحولات منطقه است.

آقامیری درباره نرخ ارز در سال۹۹ تاکید کرد: لازم به ذکر است که به رغم موارد عمده موجود تاثیرگذار بر نرخ ارز، بانک مرکزی با اقداماتى که انجام داده اجازه صعود چشمگیر قیمت دلار و سفته‌بازی در بازار ارز را نخواهد داد، به این ترتیب پیش‌بینی ما این است که دلار در سال جاری در محدوده ۱۵ تا ١٨هزار تومان در نوسان باشد.

ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    در یک فرصت ده روزه از مردم بخواهید کل ریال نقدی خود را به حساب خود واریز و پس از آن ریال نقدی فاقد ارزش شود و برای خرید فقط از کارت بانکی استفاده شود و ۱۰٪ مالیات در هر خرید دریافت گردد ، برای تاکسی و مترو از کارت شبیه مترو استفاده گردد .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری