کد خبر 421571

تشکیل کمیته ویژه برای جلوگیری از آسیب‌های کرونا بر تجارت ایران

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای بررسی آثار شیوع بیماری کرونا بر تجارت ایران و به حداقل رساندن لطمات ناشی از آن خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حمید زادبوم در پاسخ به این سؤال که تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشور چگونه است و برای به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از آن چه باید کرد، گفت: ویروس کرونا و شیوع آن در بسیاری از کشورهای جهان اتفاق افتاده و نه تنها بر روی تجارت ایران تأثیرگذار است، بلکه تجارت جهانی را هم متاثر کرده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بسته شدن مرزهای مختلف کشورها به روی یکدیگر افزود: این اقدامات قطعا منجر به کاهش سفرها می‌شود و کاهش تردد‌ها هم منجر به کاهش تجارت خواهد شد.

زادبوم با اشاره به متأثر شدن مشاغل مختلف از این قضیه گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به دنبال راهکارهایی برای کنترل اوضاع و کاهش تأثیرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشور است.

وی اظهار داشت: در این راستا کمیته‌ای متشکل از سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه تشکیل شده و به دنبال راهکارهایی برای جبران اثرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشورمان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر