{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405243

کفش، لباس و کیف چرم از جمله محصولاتی است که هنوز هم مشتریان خاص خود را دارد اما این اقلام در عین لطافت، زیبایی و دوام از قیمت بالایی به‌خصوص در انواع طبیعی برخوردارند که این قیمت‌ها، ضرورت اطمینان از طبیعی بودن محصولات چرم خریداری شده را دو‌چندان می‌کند اما چگونه می‌توان چرم طبیعی را از انواع مصنوعی فوم و جیر تشخیص داد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری،   محصولات چرمی موجود در بازار از دو نوع چرم طبیعی تهیه شده از پوست حیوانات و چرم مصنوعی متشکل از مواد غیرطبیعی و شیمیایی وجود دارد. به همین دلیل قیمت‌ محصولات تولید شده با چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی کمتر است. با این شرایط اگر می‌خواهید پول زیادی را برای خرید لباس، کفش یا کیف چرم بپردازید باید مواظب باشید تا محصولات چرم مصنوعی را با چند برابر قیمت به‌نام طبیعی نخرید.

  خرید از فروشگاه‌های دارای برندهای معروف که سابقه طولانی در تولید محصولات چرم داشته و امتحان پس داده‌اند، یکی از روش‌های اطمینان از خرید چرم طبیعی است. توجه داشته باشید که محصولات چرم اصل دارای شناسنامه‌ای هستند که معمولا مشخصات کالا روی آن درج و به این‌گونه کالاها متصل شده است.

  همچنین موقع خرید به بخش‌های برش‌خورده چرم نگاه کنید، اگر در این بخش حالتی‌ از پلاستیک نرم دیده شد، چرم طبیعی نیست. توجه داشته باشید که چرم طبیعی بسیار نرم و لطیف بوده، حس گرما را به پوست منتقل می‌کند و بوی خاصی دارد که هرگز در چرم مصنوعی وجود ندارد. چرم طبیعی با نزدیک کردن شعله مشتعل نشده و بویی شبیه سوختن مو دارد اما چرم مصنوعی بوی سوختن پلاستیک دارد. انعکاس نور در سطح صاف چرم طبیعی به‌صورت براق و مات اما در چرم مصنوعی یکسان و یک اندازه است.

  به بافت چرم دقت کنید، اگر بافت آن دارای گره‌ها و خلل و فرج مشخص باشد و این بافت‌ها از الگویی خاص تبعیت کنند، چرم مصنوعی است. وزن هم یک راه دیگر برای تشخیص است؛ وزن چرم طبیعی از چرم مصنوعی بسیار بیشتر است و هرچه وزن بیشتر باشد، چرم از نوع مرغوب‌تری است. چرم طبیعی را همچنین از پرزهایی می‌توان شناخت که از چرم جدا نیستند و به زحمت از روی آن کنده ‌می‌شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری