{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 404386

عضو انجمن تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی گفت:‌ بازار محصولات آرایشی و بهداشتی ۲.۵ تا ۳ برابر بزرگتر از بازار دارو است به طوری که گردش مالی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی به ۳۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کامبیز امجدی‌نیک در مراسم افتتاح خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با بیان اینکه طبق برآوردها گردش مالی بازار دارو در سال گذشته حدود 23 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: حجم تولید و واردات رسمی محصولات آرایشی و بهداشتی یک میلیارد و 200 میلیون دلار است که با احتساب دلار 12 هزار تومانی، معادل 14 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار هم بابت قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی در نظر بگیریم، این رقم نیز معادل 19 هزار میلیارد تومان خواهد بود که با احتساب رقم 14 هزار میلیارد تومان تولید و واردات رسمی، گردش مالی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی به 33 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

عضو انجمن تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی تصریح کرد: این مسئله نشان می‌دهد که پتانسیل بالایی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور وجود دارد. در عین حال باید توجه داشت که نرخ مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی در ایران 2.5 تا 3.5 برابر متوسط جهان است.

امجدی‌نیک در ادامه از انعقاد قرارداد شرکت‌های تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی کشور با برخی شرکت‌های آلمانی و فرانسوی خبر داد و گفت: سال آینده تولیدات تحت لیسانس این شرکت‌ها در کشور انجام خواهد شد و البته برای تولید محصولات مبتنی بر فناوری نوین نیز با مراکز علمی تحقیقاتی و دانشگاهی توافق شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری