کد خبر 395035

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران تاکید کرد:

کالا، چه داخلی چه وارداتی گران نمی‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تشدید نظارت بر بازار با شروع سیاست جدید قیمت بنزین خبر داد و گفت: نظارت‌ها بر بازار افزایش خواهد یافت تا هیچ یک از کالاهایی که از مبادی واردات یا تولید وارد بازار می‌شود، افزایش قیمت نداشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یدالله صادقی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین لزوما منجر به افزایش قیمت سایر کالاها نمی‌شود، تاکید کرد که برنامه‌ای برای افزایش قیمت کالاها وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به تاثیر روانی افزایش قیمت بنزین بر قیمت سایر کالاها، نظارت‌ها بر بازار افزایش خواهد یافت تا هیچ یک از کالاهایی که از مبادی واردات یا تولید وارد بازار می‌شود، افزایش قیمت نداشته باشد.

همچنین به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در مراکز عمده فروشی و خرده فروشی نیز بر ثبات قیمت و کیفیت کالاها نظارت خواهد شد.

این مقام مسئول از تشدید نظارت بر بازار از روز گذشته و با شروع سیاست جدید قیمت بنزین خبر داد و اعلام کرد که واردکنندگان و تولیدکنندگان تحت کنترل هستند و با هرگونه افزایش قیمت و گران‌فروشی برخورد می‌شود.

صادقی در پایان با اشاره به اینکه سیاست‌های نظارتی در شرایط خاص، مراقبت ویژه‌ای برای تعدیل شرایط و جلوگیری از نابسامانی در بازار در نظر می‌گیرد، گفت که نظارت بر بازار با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف انجام می‌شود.

از بیست و پنجم آبان ماه قیمت هر لیتر بنزین  سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان  تعیین شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  البته به غیر از یک قلم کالای استراتژیک و اساسی که بعضی با نیت خالص برای کمک به مردم 200 درصد گرانش کردند.

 • مهدی
  ۰ ۰

  مسئله این است که گرانی ها طبیعی نیست.
  برای گرانی بنزین از اول سال 98 کالا ها را گران کردن تا تاثیر گران کردن بنزین به حداقل برسد.بسیاری از کالا ها گرانی مصنوعی دارد.
  بهر حال گرانی در آتی هم به عنوان مالیات غیر مستقیم دولت ادامه خواهد داد.دیگر هرکه بامش بیشتر برف بیشتر نخواهد بود.هرکه درآمدش کمتر سفره او خالی تر خواهد بود. چون گرانی روی کم درآمد ها تاثیر بزرگ دارد.و دولت روی همین قشر زوم کرده است.یعنی 85% مردم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری