کد خبر 384614

انتقاد یک نماینده از افزایش قیمت لوازم التحریر

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت‌ها نسبت به سال گذشته انتقاد کرد و گفت: دولت بداند که کمر مردم زیر بار گرانی خم شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسن بهرام‌نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: از رهبر معظم انقلاب به دلیل ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تقدیر و تشکر می‌کنم و خود را در خانه ملت موظف به اجرای مو به موی این سیاست‌های ابلاغی تعالی‌بخش می‌دانم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز کشور تورم است دولت بداند که گرانی کمر مردم را خم کرده است. از مصادیق آن می‌توان به موضوع تامین مایحتاج دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی اشاره کرد.

بهرام‌نیا با اشاره به افزایش قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته گفت: برای مثال یک دفتر ۸۰ برگ از ۴۰۰۰ تومان به ۱۴ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل باید ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار کاهش میزان معاملات انجام شده و از سویی افزایش قیمت اجاره‌بها نسبت به سال گذشته تصریح کرد: قیمت اجاره مسکن نیز از مسائل دیگر روز است. قیمت اجاره‌بها تابعی از قیمت خود مسکن است. در اوایل فروردین‌ماه سال گذشته در مقایسه با همین ماه سال جاری قیمت‌ها متفاوت شده است.

بهرام‌نیا در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: امسال به واسطه ریزش باران و شرایط جوی در نهاوند ما متوجه خسارات ناشی از بارندگی و سیل بودیم ۶۵ میلیارد تومان خسارت دیده‌ایم که فقط ۶.۵ میلیارد تومان آن به شهرستان اختصاص پیدا کرده است.

وی در پایان اضافه کرد: اکنون تا پایان سال در فصل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی است. این موضوع باعث می‌شود مواردی را همچون گرانی سم، کود، نهادهای کشاورزی و ارزانی خرید گندم توسط دولت را که یکی از مطالبات مهم کشاورزان است را مورد توجه قرار دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر