{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 367065

بررسی ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی هرمزگان از مدارک پنج کانتینر توقیفی در گمرک نشان داد، ۵۲ هزار یارد اختلاف در متراژ پارچه‌های وارداتی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال وجود داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به جزییات کشف پرونده قاچاق پارچهدر یکی از گمرکات استان، گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با انجام اقدام اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان کالا که به صورت سازمان یافته اقدام به قاچاق پارچه می کنند باخبر شده و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

سردار عزیز الله ملکی افزود: ماموران حین کنترل لاین ترانزیتی خروجی از بندرعباس به 5 دستگاه تریلر مشکوک شده که پس از بررسی های اولیه مشخص شد کانتینرها که از محل اظهارنامه ترانزیت داخلی گمرک ترخیص شده بودند از نظر اسنادی و مطابقت آن با کالا نیاز به بررسی دارند.

وی بیان داشت: به همین منظور  با مرجع قضائی هماهنگی و همه خودروها در ایست و بازرسی شهید میرزایی بندرعباس توقیف شدند.

سردار ملکی تصریح کرد: در بررسیهای به عمل آمده و نتیجه آزمایشگاه، پارچه های موجود می بایست در تعرفه های بالاتر (گرانتر) از تعرفه هایی که در اظهار نامه ثبت شده قرار می گرفته است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با بررسی اسناد و مدارک از جمله فاکتور و لیست تهیه شده از کالا مشخص شد پارچه های اظهاری شامل 153 هزار متر از نوع pvc بوده که طبق تحقیقات انجام شده 135 هزار متر پارچه در کانتینرها موجود و حدود 18 هزار متر اختلاف نوع پارچه وجود داشته که به جای آن پارچه هایی با ارزش دلاری بالاتری وارد شده است.

سردار ملکی اذعان داشت: در مرحله بعدی در بررسی و اسناد ارائه شده به گمرک مشخص شد، 52 هزار یارد اختلاف متراژ وجود دارد و علاوه بر پارچه هایی که از کشور سازنده وجود داشته پارچه هایی از سایر کشوها نیز در این محموله موجود است که در اسناد و مدارک گمرک قید نشده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده به صورت ویژه دردستور کار نیروی انتظامی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری