کد خبر 338149

امسال نمایشگاه بزرگ بهاره در تهران نخواهیم داشت

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به عدم استقبال مردم و اصناف برای نمایشگاه‌های بهاره گفت: با توجه به تاکید استاندارد که نمایشگاه‌های بهاره به صورت یکباره جمع نشوند، مقرر شد تنها در ۳ نقطه پایتخت، اقدام به برپایی نمایشگاه‌های کوچک بهاره کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قاسم نوده فراهانی، با اشاره به عدم برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ بهاره در اسفند ماه امسال اظهار کرد: امسال از یک سو با توجه به رکود بازار و وعده‌ای که به اصناف و کسبه بازار داده بودیم و از سوی دیگر به دلیل افزایش هزینه‌های غرفه که از یک میلیون و 200 هزار تومان به حدود 5 میلیون تومان رسیده و اصناف توان پرداخت این هزینه را ندارند، مقرر شد امسال نمایشگاه بزرگ بهاره در تهران نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز استقبال چندانی از نمایشگاه‌های بهاره نشده بود و امسال نیز کسبه و اصناف رغبت چندانی برای حضور در این نمایشگاه‌ها نداشته‌اند افزود: با توجه به تاکید استاندار محترم که اصرار داشتند نمایشگاه‌های بهاره به صورت یکباره جمع نشوند، مقرر شد تا در دو منطقه پارک ارم و حکیمیه تهرانپارس که سنوات گذشته، نمایشگاه‌های بهاره برگزار می‌شد و استقبالی از آن‌ها نشده بود، امسال نمایشگاهی نداشته باشیم و تنها در 3 نقطه پایتخت، اقدام به برپایی نمایشگاه‌های کوچک بهاره خواهیم کرد.

به گفته وی در سال جاری با همکاری اصناف مقرر شده تا در بازار شب عید، واحدهای صنفی در قالب حراج فصلی و فروش ویژه، اقلام و کالاها را با قیمت مناسب به دست مردم برسانند.

نوده فراهانی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال در بوستان ولایت، خاوران و مصلی نمایشگاه‌های کوچک بهاره خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر