کد خبر 325585

در گفت و گو با اقتصادآنلاین عنوان شد:

آغاز ورود ۵۰هزار راس دام سبک در هر هفته به کشور/ کاهش قیمت گوشت قرمز در راه است

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده کشور گفت: قرار است با هدف کنترل قیمت در بازار هر هفته ۵۰ هزار راس دام سبک به کشور وارد شود و اکنون مراحل اداری و واریز پول آن انجام شده و ورود اولین گله در هفته جاری خواهد بود.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ منصور پوریان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با تاکید بر اینکه برای رصد دقیق، دام‌های وارداتی مستقیم به کشتارگاه‌ها برده می‌شوند، اظهار کرد: دام‌های زنده پس از کشتار در کشتارگاه‌ها در قصابی‌های توزیع می‌شوند.

وی ادامه داد: با این روش امکان رصد دام‌های وارداتی و کنترل قیمت آن وجود دارد.

پوریان با یادآور اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل بازار گوشت قرمز مربوط به بخش توزیع است، افزود: قصابان گوشت مورد نیاز خود را از منابع مختلف تامین و به بهانه گران خریدن به مردم گران می‌فروشند، اما با رصد دام‌های وارداتی و عرضه مستقیم از کشتارگاه از تخلف احتمالی قصابان جلوگیری می‌شود.

به گفته وی؛ دام‌های وارداتی تقریبا 60 درصد نیاز کشتارگاه‌ها را تامین می‌کنند و ادامه ورود آن‌ها می‌تواند در عرض 2 تا 3 هفته قیمت گوشت قرمز در بازار را کاهش دهد.

پوریان از دلایل مهم افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر را خودداری چوبداران از عرضه دام به بازار و مشکلات حمل و نقل در پی بارش برف و باران دانست.

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده کشور ابراز امیدواری کرد واردات هفتگی 50 هزار راس دام زنده از نوسان قیمت گوشت قرمز در ایام منتهی به نوروز تا ابتدای سال 98 جلوگیری کند.

پوریان به دامداران توصیه کرد که هر چه زودتر اقدام به عرضه دام‌های خود به بازار کنند چرا که با ورود اولین گله کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار اجتناب ناپذیر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امید
  ۱۱ ۰

  چرا گوشت این قدر گران است سه ماه است نه خوردیم ؟😣😥

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  از اینطرف میارن از اونطرف می برن ههه ههه ه

 • ناشناس
  ۴ ۱۵

  جالب این گوشت نخوردن ملاک فقر در ایرانه وخیلی از کشورها اصلا گوشت نمی خورند و مشکلی هم ندارند مگه در قدیم همه گوشت می خوردند؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  مدیریت درپیت = ورود دام درپیت

 • ناشناس
  ۳ ۰

  گوشت خیلی گرون شده

 • ناشناس
  ۱ ۱

  من که گوشت نمیخورم

 • مریم
  ۱ ۰

  جایگزین گوشته چیه؟ سویا؟

 • قاسم
  ۱ ۰

  مرد حسابی روزانه ۵۰۰۰۰ دام سبک داره قاچاقی صادر میشه تو خوابی بیا امار بهت بدم اون وقت میخوای وارد کنی مسخره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی گرونه تو رو خدا به فکر ما مردم عادی هم باشید...

عناوین بیشتر