کد خبر 323606

در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

لزوم توجه بیشتر به صادرات در راستای حفظ کسب‌وکار/ نرخ واقعی دلار بیش از ۹هزار تومان نیست

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با تاکید بر صادرات جهت حفظ و توسعه اشتغال گفت: اگرچه باید منابع ارزی حاصل از صادرات را غنیمت شمرد، اما در حال حاضر حفظ صادرات جهت توسعه اشتغال مهم‌تر از منابع آن است.

اقتصاد آنلاین - نقی کاظمی پور؛ عباس آرگون در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان این که روند بازار ارز منطقی است، اظهار کرد: بازار ارز طی چند ماه گذشته روند غیر متعارفی پیش گرفته بود که اکنون با ورود بانک مرکزی حرکت بازار اصلاح و نرخ ارز منطقی‌تر شده، البته نرخ واقعی دلار که متناسب با وضعیت اقتصادی باشد، حدود 9هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی مدت زمان تاثیرپذیری کالا‌ها از نرخ ارز را متفاوت دانست و گفت: برخی کالا‌ها مانند طلا و سکه به سرعت از نرخ ارز متاثر می‌شوند، البته همچنان قیمت سکه نسبت به ارز به تعادل نرسیده است.

وی ادامه داد: برخی دیگر از کالا‌ها به سرعت طلا و سکه تاثیرپذیر نیستند و نباید انتظار کاهش قیمت آن‌ها را به این زودی داشت؛ از طرفی یکسری کالا‌ها با ارز نیمایی تهیه و یا وارد شده‌اند در صورتی که دلار هنوز تا آن حد کاهش نیافته بنابراین اگر کاهش هم پیدا کنند جو روانی بازار بوده است.

آرگون با تاکید بر توجه به صادرات در راستای توسعه کسب‌وکار، خاطرنشان کرد: در وضعیت کسب‌وکار موارد مختلفی از جمله نرخ ارز، صادرات و تامین مالی بنگاه‌ها تاثیرگذار است، بنابراین در شرایط فعلی که ما زیر فشار تحریم‌های خارجی قرار داریم نباید خودمان نیز این وزنه را سنگین‌تر کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • اسی
    ۲ ۰

    بله نرخ دلار بیش از 9 هزار تومان نیست ، عجب دلخوشی دادید واقعا این خبر باعث ارزونی میشه اما نمیدونم چرا نمیشه

  • حسين
    ۰ ۰

    بيشتر از هفت هزار تومان نيست