کد خبر 256837

در آستانه فرا رسیدن سال جدید و در ایام نوروز،

پیروز بخت: نمایشگاه‌های بهاره و شهربازی‌ها زیر ذره‌بین هستند/ اجرای طرح نوروزی استاندارد در مراکز توزیع کالا و خدمات

در آستانه فرا رسیدن سال جدید و در ایام نوروز، گشت‌های ویژه استاندارد در سراسر کشور از ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، با نظارت بر مراکز تمرکز، توزیع و فروش کالا به ویژه در نمایشگاه‌های بهاره افزایش می یابد.

نیره پیروزبخت - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- با اعلام این خبر، افزود: این طرح با هدف حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کالاها و با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای ناظر اجرا می ‌شود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیروزبخت با بیان اینکه در اجرای این طرح، کمیت و کیفیت کالاهای مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در مراکز تمرکز، توزیع و فروش کنترل می شود، افزود: کالاها از نظر وزن، حجم و ابعاد کنترل خواهند شد تا مطابق استانداردهای مورد نظر باشند و از صحت و کالیبره بودن وسایل سنجش از قبیل ترازو ها و باسکول ها نیز اطمینان به عمل خواهد آمد.

وی افزود: مواد غذایی، بهداشتی، شوینده ها، قطعات خودرو و همچنین ترازوها و وزنه ها در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه عمده و جزیی، کنترل نازل های سوخت و همچنین وسایل بازی در شهر بازی ها و تله کابین ها از جمله کالاها و محصولات پرمصرفی هستند که مشمول مقررات استانداردهای اجباری بوده و در ایام نوروز مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه با بیان اینکه معاونت نظارت بر اجرای استاندارد این سازمان در طول مدت اجرای این طرح بر حسن اجرای آن  نظارت دقیق خواهد داشت و گزارش های ارسالی از سراسر کشور را  جمع بندی و ارزیابی خواهد کرد، اظهار کرد: در صورت لزوم نتایج در اختیار مراجع مربوطه قرار می گیرد. علاوه بر این در اجرای این طرح از همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی نیز استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر