کد خبر 255658

بنکداران پارچه در آستانه ورشکستگی هستند

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه با بیان اینکه این صنف در آستانه ورشکستگی است،گفت: از ۷ هزار واحدهای صنفی که عضو این اتحادیه بودند ۳ هزار و ۵۰۰ واحد یا تعطیل شدند یا تغییر کاربری دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه افزود: واحدهای صنفی که پوشاک به صورت عمده دارند مشغول فروش هستند و نساج ها و پارچه فروشان در رکود کامل به سر می برند و فروشی ندارند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی یکی یکی در حال تعطیل شدن هستند، ادامه داد: از 7 هزار واحدهای صنفی که عضو این اتحادیه بودند 3 هزار و 500 واحد یا تعطیل شدند یا از پارچه فروشی به فروش پوشاک خارجی تغییر کاربری دادند.

قدیمی نژاد با بیان اینکه حدود 50 درصد پارچه های موجود در بازار تولید داخل و مابقی خارجی است، ادامه داد: نرخ تولید در کشور بالا است و برای واحدهای تولیدی پوشاک خرید، صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه با بیان اینکه این صنف در آستانه ورشکستگی است، اظهار کرد: تسهیلات پرداختی از سوی بانک ها به اسم 18 درصد است اما، 24 درصد به دست متقاضی می‌رسد.وی افزود: به کشور واردکننده تبدیل شدیم و تولید در کشور از بین رفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری