کد خبر 239819

واردات ۲۰هزار تن تخم‌مرغ برای تنظیم بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به واردات ۲۰ هزار تن تخم مرغ برای تنظیم بازار، گفت: شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان موجب کمبود مرغ و تخم مرغ شد.

«محسن بهرامی ارض اقدس» روز یکشنبه افزود: شیوع آنفلوانزای مرغی موجب شد تا با وجود ممنوعیت صادرات و همه اقدام هایی که در این زمینه انجام شد، شاهد کاهش عرضه مرغ و تخم مرغ باشیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این مقام مسئول با اعلام اینکه مجوز ورود 20 هزار تن تخم مرغ به کشور صادر شده است، اظهار داشت: بخشی از این میزان ثبت سفارش شده و بخشی دیگر وارد شده است و کمبود تخم مرغ در کشور با این میزان واردات جبران می شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت به مرغداران و جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری از اقداماتی بوده که در این خصوص انجام شده است.

بهرامی ادامه داد: با ورود تخم مرغ های وارداتی و توزیع آن به قیمت مصوب، کسری تخم مرغ جبران و قیمت ها کاهش می یابد.

روز گذشته «ناصر نبی پور» رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران روند افزایشی قیمت تخم مرغ در بازار را ناشی از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور دانست و اعلام کرد: این بیماری تاکنون بیش از 20 هزار میلیارد ریال به واحدهای تولیدی خسارت وارد کرده است.

این روزها قیمت هر شانه تخم مرغ 30 تایی از مرز 180 هزارریال عبور کرده است و حتی در برخی مناطق شهر تهران به قیمت هر شانه 200 هزار ریال به فروش می رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری