تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

تعیین مجازات سواستفاده از کارت بازرگانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در زمینه قاچاق، تخلف کنند از خدمات مالی،‌ بانکی، بیمه‌ای، حمل و نقل، گارانتی و نگهداری محروم می‌شوند.

سیدحسن حسینی شاهرودی درباره جلسه روز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: در نشست امروز کمیسیون، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بررسی شد و مواد الحاقی این لایحه به تصویب رسید که بر اساس آن وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به ابلاغ ضوابط و شرایط تجاری در فرآیندهای تجارت و همچنین ایجاد سامانه در این راستا طی سه ماه شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین براساس مصوبه دیگر، دولت مکلف به ایجاد سامانه‌های هوشمند شد به نحوی که افرادی که در زمینه قاچاق، تخلف کنند از خدمات مالی،‌ بانکی، بیمه‌ای، حمل و نقل، گارانتی و نگهداری محروم می‌شوند و این موضوع باید در سامانه قید شود.

حسینی شاهرودی افزود: همچنین در ادامه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با مصوبه دیگری موافقت شد که بر این اساس هرگونه سوءاستفاده از کارت بازرگانی از جمله واگذاری آن به غیر و بهره ‌برداری از آن به صورت خرید، فروش و اجاره ممنوع است و انتقال‌دهنده و انتقال‌گیرنده هر دو مشمول مجازات می‌شوند که مجازات آن ابطال کارت و ضبط کالای وارد شده با کارت غیرمجاز، پرداخت خسارت به دولت و جریمه نقدی نصف تا دو برابر ارزش کالا خواهد بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون اقتصادی، واردکنندگان کالا باید منشاء ارز خود را افشا و اعلام کنند که بر این اساس، هر کالایی که وارد کشور می‌شود باید مشخص شود که ارز آن از کجا تامین می‌شود تا مشمول قاچاق ارز و پولشویی نشود در این غیر این صورت اموال مصادره و توقیف می شود.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها