کد خبر 236663

واکنش به افزایش تعرفه گمرکی برخی‌از کالاهای وارداتی

مردم هم برای حمایت از تولید داخل باید هزینه بدهند/ حمایت ازتولیدکنندگان داخلی از محل منابع مردمی

دبیر ستاد تنظیم بازار در واکنش به افزایش تعرفه گمرکی برخی از کالاهای وارداتی گفت: مردم نیز برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی باید بخشی از هزینه‌ها را بپذیرند و این انتظار را نداشته باشند که فقط دولت از تولیدکنندگان حمایت کند.

محسن بهرامی ارض‌اقدس درباره افزایش یک‌پله‌ای تعرفه‌های گمرکی (5درصدی) و تأثیر احتمالی آن در وضعیت اقتصادی و معیشت مردم اظهار کرد: به هر حال هر تصمیمی که گرفته می‌شود هزینه و فایده‌ای به‌همراه دارد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: به‌طور مثال وقتی برای واردات برنج یا چای عوارض وضع کنیم و این عوارض را صرف حمایت از تولیدکنندگان همان کالا در کشورمان بکنیم، این حمایت‌ها در مرحله بعد می‌تواند منجر به کاهش قیمت تولید داخلی و رقابتی شدن آن شود و نفع آن به مصرف‌کنندگان نیز می‌رسد.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: مردم ما نیز برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی باید بخشی از هزینه‌ها را بپذیرند و این انتظار را نداشته باشند که فقط دولت از تولیدکنندگان حمایت کند.

 وی تصریح کرد: باید توجه داشت حمایتی نیز که دولت از تولیدکنندگان داخلی می‌کند از محل منابع مردمی است زیرا دولت از خود که چیزی ندارد؛ بنابراین مردم نیز باید دولت را در این مسیر همراهی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر