کد خبر 220296

شتاب صادرات کالاهای غیرنفتی از منطقه آزاد اروند

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: با فعالیت گمرک منطقه آزاد اروند، روند صادرات کالاهای غیرنفتی از این منطقه شتاب می گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی بانک روز چهارشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ساختمان گمرک منطقه آزاد اروند در بندرگاه خرمشهر افزود: اکنون بیشترین حجم صادرات غیرنفتی کشور از منطقه آزاد اروند انجام می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد اروند در بخش های بندری، دسترسی به دریا، فرودگاه ، راه آهن و پایانه های مرزی و تجاری شلمچه به عنوان بزرگترین بارانداز صادراتی این منطقه گفت: منطقه آزاد اروند با برخورداری از زیرساخت های مناسب می تواند به محور اصلی صادرات کالا در میان کل مناطق آزاد کشور تبدیل شود.

مشاور رئیس جمهوری افزود: باید شرایطی فراهم کرد تا روند پروژه های در دست اجرا شتاب گیرد تا زمینه اشتغال جوانان در سالی که مزین به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است سرعت بیشتری گیرد.

برای احداث ساختمان گمرک منطقه آزاد اروند 2هزار متر مربع محوطه سازی شده است.

این ساختمان با زیربنای یکهزار و 500 متر مربع در 2 طبقه ساخته و 24 میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای آن هزینه شده است.

مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صبح چهارشنبه وارد فرودگاه آبادان شد و مورد استقبال مسئولان ارشد سازمان منطقه آزاد اروند و مقامات محلی قرار گرفت.

منطقه آزاد اروند که شهرستان های آبادان و خرمشهر را نیز شامل می شود با مساحت 37 هزار و 400 هکتار، در حوزه انرژی، تجارت، بازرگانی و ترانزیت و همچنین نفت فعالیت دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر