{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 203851

در سوپرمارکت های قطر انواع سبزیجات ایرانی نظیر لوبیا سبز، کلم، گوجه فرنگی و خیار دیده می شود که به صورت روزانه به این کشور صادر می شود.

پایگاه قطری گالف تایمز طی گزارشی نوشت: به رغم تحریم های عربستان و متحدانش علیه قطر، میوه و سبزیجات تازه برداشت شده از مزارع داخلی و محصولات وارداتی از کشورهای دیگر به خصوص ایران و ترکیه همچنان در حال سرازیر شدن به سوپرمارکت ها و فروش گاه های این کشور حاشیه خلیج فارس است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این محصولات شامل مواد غذایی از جمله شیر و محصولات لبنی است که از مناطق مختلفی نظیر خاورمیانه، اروپا، آسیا و استرالیا وارد قطر می شود.

یکی منبع آگاه در یک سوپرمارکت بزرگ قطری گفت، هواپیماهای باری تقریبا هر روز ده ها تن محصولات تازه را از کشورهایی نظیر ایران، هند و ترکیه به قطر می آورند.

وی افزود: «ما مواد مصرفی کافی برای شهروندان داریم و افزایش تقاضا برای سبزیجات تولید داخل نیز موجب شده تا مزارع داخلی بیشتر تولید کنند... همچنین برنامه ای برای واردات شیر تازه از هند وجود دارد.»

این گزارش حاکی است، در سوپرمارکت های قطر انواع سبزیجات ایرانی نظیر لوبیا سبز، کلم، گوجه فرنگی و خیار دیده می شود در حالی که لوبیای تخت، فلفل قرمز و خربزه وارداتی از ترکیه نیز به چشم می خورد. ترکیه همچنین محصولات لبنی به قطر صادر می کند.

مجموعه ای از محصولات لبنی از دانمارک و انگلیس هم به تازگی به قفسه فروشگاه های قطری اضافه شده اند.

قطر همچنین محصولاتی نظیر کلم بروکلی، کاهو، لوبیا سبز، ذرت، زرد آلو، فلفل، مارچوبه و انبه را از کشورهای هلند، تایلند، اسپانیا، فرانسه و انگلیس وارد می کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری