کد خبر 199687

جدیدترین قیمت‌ میوه‌های تابستانی +جدول

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: قیمت سیب زمینی و پیاز به دلیل کاشت کمتر از سال قبل گران تر است و به محصولات یک تا دو شهر وابسته هستیم.

اقتصاد آنلاین - محمد فیروزی؛ حسین مهاجران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص وضعیت بازار میوه در آستانه فصل تابستان گفت: بازار میوه در یک هفته مانده به تابستان با محصولات مختلف از شهرهای گوناگون در حال تامین است.

وی افزود: در هفته ای که گذشت قیمت زردآلوها تا حدی کاهش داشت و هلو هم از شهر ساری وارد بازار شده است. آلو هم در حال جایگزین شدن با گوجه درختی است، البته این محصول هنوز در بازار وجود دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه عمده انگور یاقوتی موجود در بازار از شهرهای جنوبی کشور در حال تامین شدن است، گفت: در این هفته انگور زابل و زاهدان بیشترین مقدار انگور را در بازار تشکیل داد.

مهاجران تاکید کرد: قیمت هندوانه، طالبی و ملون که بیشترین میوه های مصرفی تابستان هستند با قیمت های مناسب در بازار عرضه شده است و البته کشش قیمت پایین تر را هم ندارد. این محصولات به طور مستقیم از محل کشت به میدان می رسند.

وی تصریح کرد: در خصوص خیار و گوجه تا حدی کاهش قیمت تجربه شده است، اما سیب زمینی و پیاز نسبت به سال گذشته با قیمت های بالاتر از انتظار عرضه می شود که دلیل آن هم کشت کم این محصولات است. به طوری که در حال حاضر فقط به یک تا دو شهر برای تامین این محصولات وابسته هستیم.

قیمت میوه

بیشتر بخوانید
ارسال نظر