کد خبر 193628

رییس اتحادیه توزیع گوشت گوسفند در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

عرضه گوشت گوسفندی شدت می‌یابد/ دامداران روستایی در تدارک فروش دام زنده

رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی گفت: ستاد پشتیبانی امور دام در حال عرضه مقادیری لاشه گرم وارداتی است و تا ماه رمضان عرضه شدت پیدا می‌کند.

اقتصاد آنلاین - محمد فیروزی؛ علی اصغر ملکی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین پیرامون عرضه گوشت در روزهای پایانی اردیبهشت گفت: شرایط در این روزها به طور تقریبی با هفته قبل مشابه است و هنوز قیمت ها شکسته نشده است. اما به نظر می رسد با اجرای طرح ستاد پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر واردات لاشه گرم گوسفندی شرایط تا چند روز آینده تغییر کند.

وی افزود: طرح وزارت جهاد کشاورزی به دلیل تازه بودن گوشت های وارداتی سختی های مخصوص به خود را دارد و امیدواریم با برنامه ریزی به درستی و با موفقیت اجرا شود تا در آستانه ماه مبارک رمضان کمبود گوشت و گرانی بوجود نیاید.

وی در پاسخ به این سوال که اجرای طرح واردات گوشت گوسفند تا امروز چه تاثیری برشرایط بازار گذاشته است، اعلام کرد: این طرح از روز شنبه -23 اردیبهشت – آغاز شده است و طی آن گوشت گوسفندی با قیمت 31 هزار و 500 تومان در مراکز عرضه به مشتری به فروش می رسد. اما هنوز تاثیر قابل توجهی بر شرایط بازار نداشته است و برای رصد اثرگذاری ویژه آن می بایست تا چند روز آینده صبر کرد. اما به طور حتم باعث افزایش عرضه گوشت گوسفندی در بازار خواهد شد و امیدواریم این افزایش عرضه منجر به شکستن قیمت ها شود.

وی یادآور شد: با اتمام اردیبهشت ماه و گرم شدن هوا دامداران روستایی هم که تمایل به نگهداری دام زنده داشتند این تمایل را ازدست می دهند و هزینه نگهداری دام برای آنها افزایش پیدا می کند. به همین دلیل پیش بینی می کنیم در ماه های آتی وضعیت بازار گوشت گوسفندی شاهد بحران عرضه و قیمت نباشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر