کد خبر 184602

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

غلبه صادرات موکت بر مصرف داخلی/ فروشندگان فرش ماشینی طعم رونق عید را نچشیدند

رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت گفت: سال‌ها درگیر رکود هستیم و امسال هم بازار شب عید شاهد رونق نبود.

اقتصاد آنلاین - محمد فیروزی؛ محمدهادی کمالیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص وضعیت صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت گفت: صنف فرش ماشینی و موکت در سالیان اخیر درگیر رکود است. خرید مردم هم به تبع این رکود محدود شده است. به خصوص موکت که مثل سابق طرفدار ندارد و فروش فرش ماشینی هم در واحدهای صنفی محدود شده است.

وی افزود: در سالیان اخیر با رشد بی رویه فروشگاه های زنجیره ای مواجه شدیم و همین موضوع سبب شد تا در سال 95 قریب به 70 درصد فروش فرش ماشینی در اختیار این فروشگاه ها باشد و سهم واحدهای صنفی کمتر از 30 درصد بود.

رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت خاطرنشان کرد: با توجه به اشباع بازار داخلی نیاز داریم در سال 96 به موضوع صادرات متمرکز شویم و در این خصوص حمایت های دولت یازدهم و دوازدهم می تواند نقش موثری ایفا کند. حمایت از تولید اولین اصلی است که می بایست در این سال مورد توجه قرار گیرد و برای تحقق این موضوع شرکت دادن واحدهای تولیدی در نمایشگاه های جهانی خیلی اهمیت دارد.

کمالیان در بخش دیگری از صحبت خود با اشاره به اینکه در بازار موکت صادرات نسبت به مصرف داخلی غلبه پیدا کرده استف، تصریح کرد: تولید موکت هم نیازمند حمایت است چرا که هنوز در شهرهای کوچک مصرف خوبی دارد، اما حمایت از تولید و عرضه فرش ماشینی اولویت دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر