کد خبر 183272

رییس اتحادیه نبات، آبنبات و قندریز مطرح کرد؛

۲۱غرفه نمایشگاه‌های بهاره مختص به فروش آبنبات و قندریز/ آبنبات‌های بازار ۱۰۰درصد تولید داخل

رییس اتحادیه نبات، آبنبات و قندریز گفت: در بازار آبنبات همه محصولات، تولید داخلی است اما به دلیل ضعف واحدهای تولیدی این صنف در حال نابودی است.

حسن افخمی علیشاه در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: در سال جاری 21 غرفه از مجموع غرفه های نمایشگاه های بهاره به فعالان صنف آبنبات و قندریز اختصاص داشت که عمده تمرکز در نمایشگاه های حکیمیه و مصلی بوده است. البته به دلیل همجواری این غرفه ها با فعالان صنف قنادی مشکلاتی داشتیم.

وی افزود: فعالیت در صنف آبنبات و قندریز با سختی های زیادی مواجه شده و همین موضوع سبب شده توان فعالان صنفی کاهش پیدا کند. این درحالی است که تمام محصول بازار توسط تولید کننده های داخلی تامین می شود و ایران به عنوان یک کشور صادر کننده آبنبات و قندریز شناخته می شود.

رییس اتحادیه نبات، آبنبات و قندریز خاطرنشان کرد: اخذ مالیات از فعالان تولیدی این صنف که در حال ورشکستگی هستند اقدام غیرکارشناسی است و نیاز است دولت در وهله اول واحدهای تولیدی ضعیف را شناسایی کند سپس با درنظر گرفتن معافیت های مالیاتی نسبت به تقویت این کارگاه ها در میان مدت اقدام کند.

افخمی ادامه داد: در شرایط کنونی واحدهای تولیدی بزرگی هستند که با برنامه های تجاری سازی محصولات بخش زیادی از بازار را تحت کنترل خود قرار دادند و رقابت با این کارخانه ها به راحتی امکان پذیر نیست، چنین شرایطی سبب شده برخی واحدهای کوچک داخلی با کاهش کیفی محصولات خود در کشورهای محروم همسایه بخواهند به فعالیت ادامه دهند، که این گونه حرکت ها محکوم به شکست خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر