کد خبر 170997

معرفی برگزیدگان کارآفرینی در ایران؛ سوم بهمن ماه

خوانساری: "نشان امین الضرب" نوبل اقتصاد ایران می‌شود

به مناسبت یکصد و سی و سومین سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی تهران مراسم اعطای نشان امین الضرب به کارآفرینان برتر و پیشکسوتان عرصه تولید وتجارت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در یک نشست خبری با بیان اینکه اولین بار محمد حسن امین الضرب و سپس پسرش اتاق تجارت را در دوران خفقان قاجار ایجاد کردند، گفت: تجارت ما با چنین سابقه ای نباید نادیده گرفته شود و در همین راستا نشانی را به عنوان نشان امین الضرب طراحی کردیم تا بتوانیم فرهنگ کارآفرینی را در جامعه گسترش دهیم.

خوانساری به انتخاب هیات داوری به منظور انتخاب کارآفرینان برتر اشاره و حاطرنشان کرد: در نهایت ١٦ شاخص تعیین شد و منتخبان پالایش شدند .

وی با اشاره به اینکه عمده منتخبان افرادی هستند که از صفر شروع کردند، تصریح کرد: حتی می توان گفت که این افراد از بیل گیتس مهم تر هستند چرا که او در جامعه آمریکا که بسترها برای پیشرفت فراهم تر است رشد کرده اما این کارآفرینان با همه محدودیت ها رشد کردند.

خوانساری با اشاره به اینکه توسط معاون اول رییس جمهور به سه کارآفرین نشان امین الضرب ارائه خواهد شد، تاکید کرد: در مجموع ٢٠ نفر مورد تقدیر قرار می گیرند.

رییس اتاق تهران با اشاره به اینکه قصد داریم که نشان امین الضرب به نشانی هم سطح نوبل اقتصادی تبدیل شود، گفت: این مراسم با حضور معاون اول، وزرای صنعت، کشاورزی و اقتصاد سوم بهمن ماه در تالار وحدت برگزار می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر