کد خبر 145458

گران‌فروشی گوسفند قربانی در میادین شهرداری

در حالی که روز گذشته معاون وزیر کشاورزی از عرضه دام زنده در میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌های تهران و شهرستان‌ها به قیمت کیلویی حدود ۱۴ هزار تومان خبر داده بود، رئیس مجمع صادرکنندگان دام زنده اعلام کرد که این قیمت منطقی نیست و اعلام آن خود عامل گران‌تر شدن دام زنده و گوشت قرمز در بازار خواهد شد و در این میان نصیبی از بازار عاید دامداران نمی‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، منصور پوریان اظهار کرد: برای عید قربان امسال ۱۴۰ هزار راس دام سبک در سراسر کشور به ویژه شهرهای بزرگ از سوی مجمع ملی صادر کنندگان عرضه شد که ۴۰ هزار راس آن در پایتخت فروش رفت.

وی افزود: قیمت در استان تهران برای هر راس گوسفند زنده  نر کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر راس گوسفند زنده ماده کیلویی ۱۰ هزار تومان بود و در شهرستان‌ها نیز هر کیلوگرم گوسفند زنده نر ۱۱ هزار و ۵۰۰ و هر کیلوگرم گوسفند زنده ماده ۹۵۰۰ تومان عرضه شد و مشخص نیست، چرا برخی مسئولان دولتی و بخش خصوصی چنین قیمت‌های بالایی را در رسانه‌ها اعلام می‌کنند که باعث بالاتر رفتن قیمت این محصول شود.

رئیس مجمع صادرکنندگان دام زنده ادامه داد: علی‌رغم اینکه برخی اعلام می‌کنند که در روز عید قربان ۱۲ هزار تومان به ازای فروش هر کیلوگرم دام زنده نصیب دامداران شده است باید اعلام کرد که چنین چیزی صحت ندارد و دامدار همیشه مورد اجحاف و ظلم قرار گرفته است.

پوریان تصریح کرد: مشخص نیست چرا باید غیرمنطقی مانند ۱۴ هزار تومان برای هر کیلوگرم دام زنده در بازار وجود داشته باشد در حالی که امسال استقبال از خرید دام زنده پایین تر از سال گذشته بود و تا حدود درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند و این قیمت‌ها سبب می‌شود تا استقبال کمتر نیز بشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری