گزارش میدانی اقتصادآنلاین از بازار لوازم خانگی؛

تفاوت پلوپز و مولتی کوکر چیست؟ + لیست قیمت انواع پلوپز

مولتی کوکر و پلوپز دو دستگاه پخت و پز حرفه‌ای و پیشرفته هستند که امکانات متفاوتی دارد. در این مطلب به تفاوت پلوپز و مولتی کوکر و بررسی قیمت مدل های پرفروش هر کدام پرداخته شده است.

 تفاوت پلوپز و مولتی کوکر چیست؟  + لیست قیمت انواع پلوپز

اقتصاد آنلاین- فائزه امین پویا؛ مولتی کوکر  (multi cooker) عنوان دستگاه‌های پخت و پز چند کاره است که می‌تواند بخش‌های مختلفی از جمله سرخ کن ، زودپز، گریل، آرام پز، بخارپز، کباب و حتی پلوپز داشته باشد.

مولتی کوکرها به ۲ دسته «با فشار» و «بدون فشار» تفسیم می‌شوند که مورد اول امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. مدل‌های با فشار فرایند پخت را سریع‌تر انجام می‌دهند.

درواقع مولتی کوکر، دارای مجموعه‌ایی از امکانات پخت و پز است و قابلیت‌های چند دستگاه در آن وجود دارد. قابلیت‌های پخت قرار گرفته در مولتی کوکرهای مختلف، متفاوت است.

پلوپز (rice cooker) به دستگاه‌های مخصوص پختن غذا‌ (به ویژه برنج) به روش‌های مختلف گفته می‌شود و امکانات اضافه دیگری نیز دارد.

کیفیت پخت برنج در پلوپز مطلوب‌تر است. اما با برخی از مولتی کوکرهای با کیفیت، نیز می‌توانید برنجی مرغوب بپزید.

تفاوت قیمت مولتی کوکر و پلوپز

همان‌طور که اشاره شد، مولتی کوکر امکانات بیشتری دارد و می‌توان غذاهای بیشتری در آن پخت.

به همین واسطه، در مجموع قیمت مولتی کوکر بیشتر از پلوپز است. قیمت این دو محصول بسته به امکاناتی که در آنها قرار دارد متفاوت است و بازه‌های قیمتی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهند و ممکن است پلوپزهای پیشرفته، قیمت بیشتری از مولتی کوکرهای سطح پایین داشته باشند.

انتخاب بین مولتی کوکر و پلوپز، وابسته به نوع و میزان استفاده روزانه شما از دستگاه است و باید متناسب غذاهایی که روزانه می‌پزید، بهترین مدل را انتخاب کنید.

تفاوت پنل کنترل پلوپز و مولتی کوکر

با این تفاسیر، مولتی کوکرها پنل کنترلی حرفه‌ای‌تر و مجهزتر دارند که امکانات پخت ویژه‌تری در اختیارتان قرار می‌دهند.

پنل کنترل مولتی کوکرها متناسب با قابلیت‌های پخت آنها تعریف می‌شود. مهم‌ترین برنامه‌هایی که در مولتی کوکرهای مختلف دیده می‌شود:

    زودپز

    آرام پز

    سرخ کن

    پلوپز

    گریل

    تفت دادن

    کباب

    آبگیری و خشک کردن (میوه)

پلوپزها نیز عملیات پخت به روش‌های مختلف را به بهترین شکل انجام می‌دهند. در پنل کنترل دستگاه‌های پلوپز نیز برنامه‌ها و دستورات پخت متعددی وجود دارد که بسته به مدل آنها متفاوت هستند.

لازم به ذکر است اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد و قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

 جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس "لوازم خانگی" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید.

قیمت انواع پلوپز
برند مدل قیمت / تومان
بوش MUC22B42RU / مولتی کوکر ۱۰,۶۵۰,۰۰۰
بوش MUC22B42 / مولتی کوکر
۱۰,۵۵۰,۰۰۰
مایدیا MY-CS6037WPB / مولتی کوکر ۶,۸۰۰,۰۰۰
پارس خزر RC-101TS
۱,۹۶۵,۰۰۰
میگل GRC 830 ۲,۷۰۰,۰۰۰
فلر RC99 ۱۴,۸۳۰,۰۰۰
بیم RC1208 ۸,۷۵۰,۰۰۰
ارسال نظر
ارسال نظر