کد خبر 319277

اشتغالزایی مایکروسافت در بحرین!

مایکروسافت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی بالغ بر ۵۶۰۰ شغل در بحرین ایجاد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شرکت مایکروسافت قصد دارد با تمرکز بر روی پلت‌فرم سرویس‌های ابری و خدمات مبتنی بر کلاد بالغ بر ۵۶۰۰ شغل در بحرین ایجاد کند.

خدمات ابری و سرویس‌های مبتنی بر کلاد که این روزها توسط شرکت‌های تکنولوژی بسیاری در جهان مورد استقبال قرار گرفته است، حالا مایکروسافت اعلام کرده است که می خواهد با گسترش فعالیت‌هایش در خاورمیانه اعم از بحرین، ترکیه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی جای پای خود را در این منطقه استراتژیک مستحکم کند و سهم خود را از بازارهای مربوطه افزایش دهد.  

مایکروسافت بدین ترتیب اعلام کرده است که می‌خواهد تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی در بحرین به توسعه، طراحی و فروش محصولات و ارائه خدمات خود بپردازد.

محققان و پژوهشگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC برآورد کرده‌اند که این سرمایه‌گذاری نیازمند ۲۸.۰۴ دلار هزینه است.

بر اساس گزارشی که در  trade Arabia آمده است، محمد علی القاعد، مدیر ارشد اجرایی بخش دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات در بحرین در این خصوص می‌گوید: گزارش و بیانیه‌ای که از سوی مایکروسافت به دست ما رسیده است، می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۳۰ بحرین باشد و موجب پیشرفت این کشور در حوزه‌های شود.

رایانش ابری و اکوسیستم‌های ابری مایکروسافت نقش پررنگ و به‌سزایی در اشتغالزایی و رشد اقتصادی بحرین ایفا خواهد کرد.

وی در ادامه سخنانش افزود: با آغاز به کار مایکروسافت در بحرین، این کشور قادر خواهد بود تبدیل به هاب منطقه خاورمیانه در حوزه رایانش ابری و خدمات مبتنی بر کلاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر