کد خبر 280937

امکان استعلام ارز تخصیص یافته به تلفن‌های همراه

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: خریداران گوشی تلفن می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷* نوع ارز تخصیصی بر گوشی‌های خریداری شده را استعلام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین فلاح جوشقانی گفت: با اجرای طرح احراز هویت تجهیزات دارای سیم‌کارت (رجیستری) تمامی گوشی‌های تلفن همراه که به صورت قانونی وارد کشور شده‌اند قابل شناسائی است. علاوه بر این خریداران می‌توانند با استفاده از سامانه‌های ثبت گوشی تلفن همراه از دولتی بودن یا نبودن ارز اختصاص یافته به گوشی مطلع شوند و چنانچه در حین خرید متوجه شوند کالای آنها با ارز دولتی وارد شده اما قیمت تمام شده آن برای فروش با ارز غیردولتی محاسبه می‌شود، می‌توانند با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به شماره ۱۲۴ و یا سازمان تعزیرات حکومتی به شماره ۱۳۵ تماس گرفته و گزارش دهند.

وی شفاف‌سازی فرایندهای ورود گوشی‌های تلفن همراه را یکی از مزایای اجرای طرح رجیستری عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح از ابتدای سال جاری تا ۲۹ خرداد ماه هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۴۶ گوشی تلفن همراه با مبلغ ۵۸۰ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۲۸۳ یورو از سوی ۵۴ شرکت بازرگانی ثبت سفارش شده است که از بین آنها به ۴۰ شرکت واردکننده حدود ۲۲۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۲۰۶ یورو ارز دولتی اختصاص یافته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ارزش و تعداد کالای ترخیص شده تصریح کرد: ۳۰ شرکت بازرگانی تعداد ۱۴۰ هزار و ۳۹۹ کالا را با ارز دولتی ترخیص کرده‌اند که ارزش کالای ترخیص شده ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۸۶۰ یورو بوده است.

فلاح تعداد کل گوشی تلفن همراه ترخیص شده از ابتدای سال جاری تا ۲۹ خرداد ماه را یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۸۲ دستگاه عنوان کرد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر