{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 250240

وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۳۱ پروژه برای زیرساخت‌های توسعه شبکه ملی اطلاعات تعریف و از ۶ ماه آینده پروژه‌ها آغاز می‌شود، گفت: دولت مسئولیتی در توسعه پیام‌رسان‌ها ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد جوادآذری جهری امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه ارتباطی به طور خاص نقاطی در استان خراسان جنوبی هستند که در سال‌های گذشته تلفن ثابت داشته و دچار مشکلاتی هستند که باید برنامه‌ریزی شود و تا شهریور ماه مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته دو سال آینده در زیرساخت به نقطه مطلوب مصوبه شورای عالی  می‌رسیم افزود: از شش ماه آینده 31 پروژه  ارتباطی تعریف شده آغاز می‌شود.

وزیر ارتباطات فناروی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات شبکه‌ای است که سه ناحیه داشته و شامل ناحیه زیرسخت، لایه خدمات که پیام‌رسان جزئی از این لایه است و ناحیه محوطه دارد و شبکه ملی اطلاعات و پیام‌رسان بومی دو موضوع متفاوت است.

آذری جهرمی افزود: از نظر اخلاقی شورای عالی فضای مجازی سند توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات را مصوب کرده که ماموریت آن به  ویژه در بیش از 95 درصد بر عهده وزارت ارتباطات است.

وی بیان داشت: بخش خصوصی متولی پیام‌رسان بوده وبخشهای مختلف دولتی وظایفی برای حمایت از بخش خصوصی دارند و در حوزه پبام رسان دولت مسئولیتی برای توسعه آن ندارد.

وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات گفت: فضای پیام‌رسان یک فضای اقتصادی بزرگ برای کشور است و تکالیف وزارت ارتباطا‌ت در حوزه  پیام‌رسان نسبت به بخش خصوصی شامل در اختیار قرار دادن فضا برای سرورها، تعیین تعرفه و اختصاص وام‌های کم بهره و متناسب با نیازها، در اختیار قرار دادن پهنای باند است.

وی با بیان اینکه کارکردن بیشتر در حوزه توسعه ارتباطات در استان خراسان جنوبی و توسعه توانمندسازی نوپا و ایجاد پارک های تخصصی مورد درخواست استان خراسان جنوبی بوده ‌است افزود: سال گذشته در این استان مرکز توانمندسازی اقتصاد نوپا  راه‌اندازی شده  است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری