کد خبر 204128

۴۷ میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند

بیش از۴۷ میلیون ایرانی حضوری فعال در شبکه های اجتماعی دارند که در ایام انتخابات روزانه سه میلیارد پیام درفضای مجازی کشور تبادل می کردند.

صالحی امیری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با اشاره به اینکه درمقابل این فضا سه رویکرد برخوردی، انفعالی و مدیریت فضای مجازی وجود دارد افزود: سیاست نظام، مدیریت این فضا است تا از فرصت ها سود ببریم و از تهدیدات آن دوری کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه امروز تعامل خانواده ها به طور متوسط ۲۰ دقیقه در روز است ادامه داد: این رقم درسال های پیش دو ساعت بوده است و این یکی از دغدغه‌های امروز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه گردش مالی بانک بازی های رایانه ای کشور بیش از چهار هزار و 500 میلیارد ریال بوده است، تاکید کرد: اگر این فضا درست مدیریت نشود با مشکلات متعددی از نظر آسیب های اجتماعی روبرو هستیم.

صالحی امیری در بخش دیگری از سخنانش ، نقش وزارت آموزش و پرورش را در مدیریت فرهنگی و فضای مجازی تعیین کننده دانست و گفت : باید از سنین کم دانش آموزان در برابر آسیب های فضای مجازی واکسینه شوند.

وی ضعف تولید در فضای مجازی درکشور را عاملی برای درست مدیریت نشدن این فضا درکشور دانست و افزود: همه حوزه ها باید به این امر توجه کنند؛ باید درفضای مجازی یک جریان تولید محتوا شکل بگیرد و اصفهان به دلیل داشتن زیرساخت های خوب فرهنگی می تواند در این راه پیشگام باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه امروز حوزه اقتصاد هم در فضای مجازی توسعه یافته خاطر نشان کرد: شرکت های تجاری مجازی امروز با حذف واسطه ها روزانه یک میلیون کالا را به دست مردم می رسانند.

صالحی امیری به نقش صدا و سیما در آموزش و فرهنگ سازی هم اشاره کرد وگفت: متاسفانه صداوسیما هنوز تبدیل به دانشگاه عمومی نشده است؛ مساجد هم باید در تولید محتوای مجازی فعال شوند.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اصفهان هم جلسات شورای فرهنگ عمومی استان را مثبت ارزیابی کرد.

آیت الله طباطبایی همچنین افزود: برگزاری جشنواره فیلم کودک در اصفهان باید باعث رشد فرهنگی شود که مورد تایید و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد هم قرار گرفت.

استاندار هم با بیان اینکه در آمارآسیب های اجتماعی از میانگین کشوری پایین تر هستیم اما با توجه به وجهه فرهنگی استان اصلا راضی نیستیم .

رسول زرگر افزود : در مسائل خانواده و مباحث طلاق راهبرد های ویژه ای داشته ایم.

وی همچنین از بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به اصفهان ابراز خشنودی کرد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر