کد خبر 178512

واکنش وزیر به اخذ مبلغ اضافی در قبض‌های همراه‌ اول

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اعتراض مردمی درباره اخذ مبلغ جدیدی با عنوان «خدمات محتوا» در قبض های تلفن همراه واکنش نشان داد و دستور رسیدگی صادر کرد.

«محمود واعظی» امروز (چهارشنبه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شماری از مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه با مراجعه به صفحه های اجتماعی اینجانب اعتراض هایی را نسبت به درج مبلغ جدید با نام «خدمات محتوایی» در قبض های تلفن همراه اعلام کرده اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: بر این اساس با هدف پاسخگویی به اعتراض های مردمی، به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کردم موضوع را بررسی کنند و در صورت تخلف، قاطعانه برخورد کنند و اگر مبلغی دریافت شده باشد به مردم بازگردانده شود.

در چند روز گذشته شماری از مشترکان اپراتور اول تلفن همراه کشور در قبض های تلفن همراه خود شاهد درج عنوان جدیدی به نام «خدمات مبتنی بر محتوا» با وجود استفاده نکردن از آن بودند و با مراجعه به صفحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه های اجتماعی نسبت به آن اعتراض کردند.

واعظی نوشت: مردم می توانند از طریق سامانه 195 هرگونه تخلف را گزارش دهند یا اگر سوال و ابهامی در این بخش داشتند با این سامانه مطرح کنند و اگر همراه اول یا هر اپراتور دیگری دریافتی غیر از آنچه مردم به اختیار انتخاب کرده اند، دریافت کنند، با آنها برخورد می شود.

چندی پیش وزیر ارتباطات گفت: تنها مرجعی که می ‌تواند میزان مصرف اینترنت مشترکان را به طور آنلاین بررسی کند، سازمان تنظیم مقررات است.

گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه ‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می دهد، اپراتورهای تلفن همراه کشور تا پایان شهریورماه 150 میلیون و 365 هزار و 551 سیمکارت تلفن همراه در اختیار مردم ایران قرار دادند.

بر اساس این گزارش 78 میلیون و 668 هزار و 33 سیمکارت از میزان واگذارشده در این بازه زمانی فعال بود. ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه کشور تا پایان شهریورماه امسال 98.72 درصد اعلام شد.

بر اساس این گزارش شمار مشترکان پهن باند سیار کشور تا پایان شهریورماه امسال 23 میلیون و 445 هزار و 748 مشترک بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علیرضا
  ۵ ۰

  سلام
  از انعکاس مشکلات مردم توسط شما عزیزان سپاسگزارم .
  ای کاش وزرای دیگه هم با مردم زندگی میکردند و از مشکلات مردم خبر داشتند مثلا یه نگاهی به قبضهای اب مینداختند و ستون صورتحسابهای عجیب و غریب رو میدیدن . . یا یه زنگ به تلفن علمی کاربردی مشهد میزدن و هر دقیقه ۲۹۰۰۰ریال هزینه ی تلفن دانشگاه رو روی قبض تلفنشون میدیدن بایه اپراتور حرفه ای که یه سوال رو ۱۰ دقیقه میپیچونه آخر هم به جواب نمیرسی و مجبوری فردا دوباره تناس بگیری کاش یه زره به مشکلات مردم توجه میکردند
  انگار عاطفه از مد افتاده فقط پوله که کار میکنه .
  درد زیاده ؛ هر وزیری بخواد یه کوچولو کار مثبت بکنه با ایمیل من تماس بگیره تا درد هایدمختلف رو بهش نشون بدم . مستند .
  از شما سپاسگزارم .

 • ناشناس
  ۲ ۰

  پول زور

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ودیعه های ۴۰۰ ۵۰۰ تومنی چی شد؟ که واسه ۱۰ تومنم قطع میکنن خطو