کد خبر 173137

رضایت آلفابت از رشد درآمد

شرکت آلفابت که شرکت مادرتخصصی گوگل محسوب می شود از افزایش درآمد خود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ خبر داد، هر چند بخشی از این درآمد به علت افزایش نرخ مالیات کاهش یافته است.

تحلیل گران می گویند تاسیس آلفابت و واگذاری برخی فعالیت‌های تخصصی گوگل به آن اقدام درستی بوده و موجب افزایش تنوع منابع درآمدی گوگل شده که پیش از این عمدتا مبتنی بر درآمدهای تبلیغاتی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بخش اصلی درآمد خود گوگل هنوز از محل تبلیغات به دست می آید و این رقم با افزایش 17.4 درصدی به 22.4 میلیارد دلار رسیده است،اما گوگل هم اکنون در بازار سخت افزار، فروش برنامه های موبایلی و خدمات کلود هم فعال شده است.

ارزش مجموع درآمدهای گوگل از این نوع فعالیت ها با افزایش 62 درصدی به 3.4 میلیارد دلار افزایش یافته است. از سوی دیگر باید توجه داشت که نرخ مالیات گوگل هم از 19 به 22 درصد افزایش یافته ولی این امر ضرر چندانی به میزان درآمدهای آن نزده است.

انتظار می رود در ماه های آینده گوگل و آلفابت با افزایش سرمایه گذاری در حوزه سخت افزار بر میزان درآمدهای خود بیفزایند. از جمله این فعالیت ها می توان به ساخت بلندگوی هوشمند، گوشی پیکسل و Google Home اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری