{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 169674

معاون وزیر ارتباطات گفت: در قالب دولت الکترونیک با همکاری کلیه دستگاه‌های کشور اقداماتی در این حوزه انجام شده است که در دهه فجر به صورت عمومی اعلام و رونمایی می‌شود و مردم از نتایج آنها بهره مند می شوند.

همایش توسعه دهندگان محتوا،  عصر امروز برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این همایش با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات طی سه سال گذشته اظهار کرد: برای توسعه شبکه دسترسی و ارتباطی در قالب برنامه شبکه ملی اطلاعات، امکان بالای  دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در سراسر کشور ایجاد شد و همچنین سرویس موبایل نسل 3 و 4 و مبادله دیتا در کل این شبکه به همراه توسعه شبکه ثابت انجام می شود.

نصراله جهانگرد بخش دیگر فعالیتهای وزارت ارتباطات در توسعه این تکنولوژی  را در بخش اشتغال، صنعت و توسعه کشور دانست و گفت: این اقدامات  در برنامه اقتصاد مقاومتی کشور به تصویب رسیده که یکی از مهمترین این طرح ها پروژه اقتصاد مقاومتی و  افزایش 10 برابری محتوای فارسی در فضای مجازی است.

وی تصریح کرد: برای این کار اقداماتی انجام شده است که این همایش برای ارائه گزارش کارهای انجام شده و چالش های پیش روی فعالان این حوزه برگزار می شود و نتیجه این همایش دستور کار ادامه مسیر است.

جهانگرد، تاکید کرد: تصمیمات حقوقی و اقتصادی مهمی هم در چند روز آینده در این زمینه اتخاذ می شود که به نظر ما گام بلندی برای دسترسی ارتباطات و اطلاعات برای همه مردم است  و همان طور که رئیس جمهوری اعلام کردند حق مردم است که سرویس خوبی در این حوزه دریافت کنند.

وی با بیان این سوال که باید ببینیم در صحنه جهانی سایبر و فضای مجازی سهم ما چیست؟  تصریح کرد : مرز امنیت ملی و منافع ملی کشور ها، تمدن ها و فرهنگ ها در فضای مجازی بستگی به میزان تولید و عرضه داده به فرهنگ و زبان و خط آن کشور و ملت در فضای مجازی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: جمعیت ایران بیش از یک درصد جمعیت دنیا را دارد و آیا ما توانسته ایم یک درصد از تولید محتوای فضای مجازی را داشته باشیم و آیا داده های لازم وجود دارد ؟

او با اشاره به چگونگی تامین این نیازها، گفت:  باید نیازهای مردم به صورت سرویس داده ها در این فضا تامین شود و روی همین شبکه و بستر بتوانند اطلاعات خوب و مفید را دریافت کنند و باعث سهولت زندگی، کاهش هزینه  زمان  شود که این مسئله تحت عنوان تولید محتوا مد نظر ما در برنامه ها قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری