کد خبر 141278

مدیر ایرانی مایکروسافت مدیرکل وزارت ارتباطات شد

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی روح الله رحمانی را به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات منصوب کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، امیرحسین دوایی با هدف تحقق برنامه‌ریزی و کمک به ساماندهی امور ایجاد و توسعه کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه نظام نوآوری بخشی ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق تعامل و همکاری با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، روح الله رحمانی را به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری منصوب کرد.

روح الله رحمانی، متولد و بزرگ شده کشور آمریکا است و مدرک دکترای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس دارد. وی سابقه مدیریت در شرکتهای مایکروسافت و آمازون را در کارنامه فعالیت خود دارد و هم اکنون استادیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است.

در حکم انتصاب وی، بر تعامل و توسعه همکاری‌های دانش محور با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و موسسات آموزش عالی جهت شناسایی، به کارگیری و ارتقای ظرفیت‌های علمی پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری در شناسایی و تعیین و اولویت‌های فناوری‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمک به برنامه‌ریزی طرح‌ها و پروژه‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید شده است.

کمک به تدوین و پایش برنامه‌های حمایتی برای ارتقای بازار و سطح فناوری شرکت‌های دانش بنیان بخش ICT و کمک به ساماندهی و بهینه‌سازی امور پژوهش و توسعه در بخش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل و همکاری با پژوهشگاه‌های وابسته از دیگر اهدافی است که در حکم انتصاب روح الله رحمانی دیده می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲۱ ۷

  آفرین به ایشان و آفرین به معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات . کم کم داریم یاد می گیریم.

 • ناشناس
  ۱۰ ۳

  خداوند یار ویاور ایشان باد سرمایه های یک مملکت نفت و . . . نیست بلکه انسانهای فرهیخته و دانشمندی است که این منابع را بخدمت بگیرند و اقتصاد و اجتماع را نجات بدهند.

 • سعید
  ۳ ۰

  ببینیم ایشان چه کار میکنند؟

 • ناشناس
  ۹ ۳

  یک شروع خوب در مدیریت کشور

 • ناشناس
  ۳ ۲

  اینجا جای درس کار کردن نیس چند روز دیگه ول میکنه نیره

 • ناشناس
  ۱۴ ۱

  کجاش شروع خوبیه؟ این جناب رحمانی با رابطه به این موقعیت رسیده، هر وقت یاد گرفتیم تو این مملکت پست رو بر اساس شایستگی بدیم نه فامیل بازی شروع پیشرفته مونه...

 • ناشناس
  ۷ ۰

  رانت فامیلی

 • ناشناس
  ۳ ۰

  به این انتصاب می شود خوشبین بود ببینیم در گذر چه اتفاقاتی می افته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به به به این مدیر بلاخره توی دولت ما هم یکی پیدا میشه که بفهمه کی را مدیر معرفی کنه
  ...