اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد:

کمترین میزان افزایش صادرات ال ان جی جهانی در سال ۲۰۲۳

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، طبق آخرین چشم انداز انرژی کوتاه مدت خود، روز سه‌شنبه، قیمت گاز طبیعی را در سال ۲۰۲۳، ۳۰.۵درصد کاهش داد.

کمترین میزان افزایش صادرات ال ان جی جهانی در سال ۲۰۲۳

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اکنون قیمت گاز طبیعی سال ۲۰۲۳در Henry Hub را ۳.۴۰دلار در هر MMBtu می‌بیند که از ۴.۹۰دلار به ازای هر MMBtu در پیش‌بینی قبلی خود کمتر است.

این مرکز گفت: «باتوجه به هوای بسیار گرمتر از حد معمول در ژانویه که منجر به مصرف کمتر از حد معمول گاز طبیعی برای گرمایش فضا شد و موجودی‌ها به بالاتر از میانگین پنج ساله افزایش یافت باید در قیمت‌های هنری هاب تجدید نظر کرد.»

این کمتر از حد معمول مصرف گاز طبیعی در ژانویه باعث شد که ذخایر به بالاتر از میانگین پنج ساله افزایش یابد.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده تخمین زده است که امسال شاهد کمترین میزان افزایش ظرفیت صادرات LNG جهانی از سال ۲۰۱۳خواهیم بود.

از جنبه نفتی، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده چشم انداز خود را در مورد تولید نفت خام ایالات متحده برای سال ۲۰۲۳از پیش بینی قبلی خود که ۱۲.۴میلیون بشکه در روز بود، به 12.5 میلیون بشکه در روز تغییر داد. برای مقایسه، تولید نفت خام ایالات متحده در سال ۲۰۲۲به طور متوسط ۱۱.۹میلیون بشکه در روز بود و تولید نفت خام ایالات متحده در سال ۲۰۲۱به ۱۱.۲۵میلیون بشکه در روز رسید.

صنعت نفت به دلیل افزایش آهسته تولیدش پس از کاهش شدید به دلیل همه‌گیری کرونا، با بازگرداندن پول به سهامداران، اجرای طرح‌های بازخرید بزرگ و کاهش بدهی به جای سرمایه‌گذاری در افزایش تولید، مورد انتقاد قرار گرفته است.

طبق پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده قیمت نفت خام برنت در سال جاری ۸۳.۶۳دلار در هر بشکه است.

ارسال نظر
ارسال نظر