نفت جهانی چند شد؟

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۶۲ درصد افزایش به ۹۲ دلار و ۹۵ سنت رسید.

نفت جهانی چند شد؟

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کمرنگ شدن خوش‌بینی نسبت‌به افزایش احتمالی تقاضای انرژی در چین و افزایش نگرانی درمورد تورم بالا باعث شد قیمت نفت تغییر چندانی در اولین ساعات معاملات در روز جمعه نداشته باشد.

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۶۲ درصد افزایش به ۹۲ دلار و ۹۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۴۳ سنت معادل ۰.۵۰ درصد افزایش ۸۵ دلار و ۹۸ سنت معامله می‌شود.

طبق گفته‌ پاتریک هارکر، رییس فدرال‌رزرو فیلادلفیا، بانک مرکزی آمریکا تلاش می‌کند جهت مهار تورم، روند رشد اقتصاد را آهسته کند و به افزایش نرخ بهره در کوتاه‌مدت ادامه دهد. به‌این‌ترتیب افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا خوش‌بینی‌ها نسبت‌به کاهش قرنطینه‌های کرونایی در چین و افزایش تقاضا در این کشور را از بین می‌برد.

چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا سیاست سختگیرانه کرونای صفر را در سال جاری میلادی در پیش گرفته که بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی آن به‌شدت تاثیر گذاشته و تقاضا برای سوخت را پایین آورده‌است.

وضع تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت خام و محصولات نفتی روسیه به‌همراه کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس اخیراً از قیمت نفت حمایت کرده‌است.

ائتلاف اوپک پلاس در آخرین اجلاس خود در اوایل اکتبر توافق کرد ۲ میلیون بشکه در روز از تولید خود کم کند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر