مدیر مرکز کنترل بار و انرژی شبکه برق کشور خبر داد؛

افزایش بیش از ۸ درصدی مصرف برق صنایع نسبت به سال گذشته

مدیر مرکز کنترل بار و انرژی شبکه برق کشور گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد مصرف برق صنایع کشور از ابتدای سال جاری تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۸.۶ درصد رشد داشته است.

افزایش بیش از ۸ درصدی مصرف برق صنایع نسبت به سال گذشته

به گزارش اقتصادآنلاین، مهدی درفشیان مرام افزود: با استفاده از تجربه‌های سال گذشته در زمینه محدودیت‌های برق‌رسانی صنایع، زمستان گذشته برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های خوبی با وزارت صمت انجام شد و توانستیم نسبت به سال گذشته برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم که نتیجه آن را این روزها شاهد هستیم.

وی ادامه داد: لذا جا دارد از صنایع کشور به پاس این همکاری بسیار خوب تقدیر کنیم که منجر به تامین برق مطمئن و پایدار برای همه هموطنانمان شد.

درفشیان مرام گفت: امسال به منظور تامین برق مطمئن و پایدار مردم، برنامه مدیریت مصرف صنایع را از نیمه خردادماه آغاز کردیم و با توجه به هماهنگی خوبی که انجام گرفت تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل، مصرف صنایع بیش از ۸.۶ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: لذا با توجه به اینکه در این هفته و هفته آینده روزهای گرمی خواهیم داشت، همچنان نیاز است برنامه‌های مدیریت مصرف در همه بخش‌ها و نقاط کشور اجرا شود.

این مقام مسوول گفت؛ اگر هموطنان  بتوانند همکاری بیشتری با صنعت برق داشته باشند، دو فایده بزرگ در پی دارد، نخست اینکه صنایع می‌توانند برق بیشتری داشته و در نتیجه با رشد بیشتر  تولید آنها مواجه رقم خواهیم شد که اگر این اتفاق بیفتد در وزارت نیرو می‌توانیم برق مطمئن و پایدار همه هموطنان عزیز را تامین کنیم تا در این روزهای گرم، آسایش مردم فراهم شود.

وی ادامه داد: دوم اینکه اگر صنایع بتوانند بیش از چیزی که سهمیه برق دارند، برق مصرف کنند که به طور قطع به اقتصاد ملی و بهبود وضعیت معیشت مردم کمک خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین خبر ها