اولین هشدارهای سقوط قیمت نفت؛

گروه مالی سیتی: با آغاز رکود اقتصادی قیمت نفت به ۶۵ دلار در بشکه سقوط می کند

گروه مالی آمریکایی سیتی هشدار داد اگر رکود اقتصادی فلج کننده تقاضا اتفاق بیفتد، قیمت نفت خام تا پایان امسال به ۶۵ دلار در هر بشکه و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۵ دلار سقوط می‌کند.

گروه مالی سیتی: با آغاز رکود اقتصادی قیمت نفت به ۶۵ دلار در بشکه سقوط می کند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، فرانسسکو مارتوچیا و اد مورس، تحلیلگران سیتی در گزارشی اعلام کردند این دورنما بر مبنای عدم مداخله تولیدکنندگان اوپک پلاس و افت سرمایه‌گذاری‌های نفتی، در نظر گرفته شده است.

نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، آخرین بار حدود ۱۰۵ دلار در هر بشکه معامله شد.

نفت سال میلادی جاری پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین و نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن عرضه، رشد چشمگیری پیدا کرد. بانک‌های سرمایه‌گذاری اکنون تلاش می‌کنند روند قیمت نفت در سال ۲۰۲۳ را که بانک‌های مرکزی بزرگ جهان نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهند و در نتیجه ریسک‌های رکود بالا می‌رود، مشخص کنند. سیتی در گزارش خود وضعیت فعلی بازار نفت را با بحران‌های دهه ۱۹۷۰ مقایسه کرده است. در حال حاضر اقتصاددانان این بانک انتظار ندارند اقتصاد آمریکا دچار رکود شود.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته تحلیلگران سیتی، شواهد تاریخی نشان می‌دهد در صورت وقوع بدترین رکودهای جهانی، تقاضا برای نفت منفی می‌شود اما قیمت‌های نفت در همه رکودها، به هزینه نهایی کاهش پیدا می‌کند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها