تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

روند خاموشی ها دو تا سه سال آینده ادامه خواهد یافت

عضو کمیسیون انرژی مجلس از رایزنی دولت با کشورهای همسایه به ویژه روسیه و آذربایجان برای سوآپ برق برای کاهش خاموشی ها در فصل تابستان خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال قطعی برق در فصل تابستان، گفت: همچنان ریسک در این زمینه بالا است و احتمال خاموشی‌ها در فصل تابستان وجود دارد البته تا دو یا سه سال آینده این ریسک خاموشی ها همچنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ظرفیت‌ها در سال‌های گذشته افزایش پیدا نکرده احتمال خاموشی‌ها همچون سالهای گذشته وجود دارد، افزود: وزارت نیرو نیز در روزهای گذشته تلاش کرده که ظرفیت‌ها را افزایش دهد تا در فصل گرم هموطنانمان دچار مشکل نشوند اگر چه با گزارشاتی که به دست ما رسیده است هنوز اقدامات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی‌ها کافی نبوده است.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه باید در فصل گرم تابستان با اطلاع‌رسانی‌های به موقع بحث کاهش مصرف را دنبال کنیم، ادامه داد: وزارت نیرو نیز باید تلاش کند تا در  زمان پیک توزیع بار را انجام دهد تا مشکلات در این فصل کمتر شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هوشمندسازی کنتورهای برق یکی از پیش‌ نیازهای اصلی برای کاهش خاموشی ها و توزیع پیک است، عنوان کرد: استفاده از سوآپ برق با کشورهای همسایه همچون روسیه و  ‌آذربایجان نیز می‌تواند به کاهش خاموشی‌ها کمک کند.

شریعتی بیان کرد: دولت برای سوآپ برق  رایزنی‌های را با برخی کشورها همچون روسیه و آذربایجان  انجام داده تا در زمان‌های که ما نیاز نداریم صادرات داشته باشیم و در زمان‌های که نیاز داریم واردات داشته باشیم.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها