تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
ایالات متحده از متحدانش خواست؛

خرید نفت از روسیه را افزایش ندهید

وزیر خارجه آمریکا طی اظهاراتی در واشنگتن تأکید کرد که دولت ایالات متحده از متحدان و شرکای خود می خواهد که خرید انرژی از روسیه را افزایش ندهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پس از گفتگوهای دوجانبه بین وزرای دفاع و امور خارجه ایالات متحده و هند در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در واشنگتن گفت که ایالات متحده از متحدان و شرکای خود می خواهد که خرید انرژی از روسیه را افزایش ندهند.

وی گفت: زمانی که صحبت از خرید نفت، تحریم‌ها و غیره می‌شود، من فقط به این نکته اشاره می‌کنم که البته محدودیت‌هایی برای خرید انرژی وجود دارد. ما کشورها را تشویق می‌کنیم که منابع انرژی بیشتری از روسیه خریداری نکنند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: هر کشوری در موقعیت متفاوتی قرار دارد و نیازهای متفاوتی دارد. اما ما به دنبال این هستیم تا متحدان و شرکای ما خرید انرژی از روسیه را افزایش ندهند.

در این کنفرانس خبری، سوبرامانیام جایشانکا، وزیر امور خارجه هند نیز تأکید کرد که هند در مقایسه با اروپا حجم بسیار کمتری انرژی از روسیه خریداری می‌کند.

بر اساس این گزارش، در پی حمله روسیه به اوکراین اتحادیه اروپا، بریتانیا، آمریکا و متحدان آنها تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه تصویب کردند که شامل اقدامات محدودکننده اقتصادی برای خرید انرژی از این کشور می شود.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها