تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
وزیر نیرو اعلام کرد؛

هدررفت ۲۵ درصدی آب آشامیدنی کشور

وزیر نیرو گفت: هم اکنون میزان هدررفت آب آشامیدنی در کشور حدود ۲۵ درصد است که برای کاهش آن روش‌هایی در دستور کار ما قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، علی اکبر محرابیان گفت: عدد ۲۵ درصد مجموع هدر رفت آب از شبکه‌های فرسوده و برداشت‌های غیر مجاز است که مجموع آن اتلاف آب می‌باشد.

وی گفت: هدررفت در خطوط و شبکه‌های جدید آبرسانی شهری و روستایی که در چند سال گذشته احداث شده بسیار کم، اما در شبکه‌های قدیمی به علت فرسودگی بالا و رعایت نشدن برخی استانداردهای لازم و مهندسی در احداث آن، بسیار زیاد است.

وزیر نیرو افزود: هم اکنون میزان هدررفت آب در برخی شهرهای کشور مثل یزد بسیار کم و حتی از استانداردهای جهانی نیز کمتر است، اما در برخی شهرها مثل یاسوج به علل وضع جغرافیایی خاص منطقه و فرسودگی بسیار زیاد خطوط و شبکه‌های آبرسانی آن، حدود ۶۰ درصد است.

محرابیان با اشاره به کم بودن اعتبارات جلوگیری از هدررفت آب گفت: اما با این وجود طرح کاهش هدررفت آب در شهرهایی مانند یاسوج در دستور کار قرار گرفته است.

وی درباره راهکار کاهش هدررفت آب در کشور افزود: قرار است با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی، شبکه‌های فرسوده آبرسانی، اصلاح و از محل جلوگیری از هدررفت، بخشی از آب توسط سرمایه گذار به دیگر بخش‌ها فروخته شود که با این کار هم هدررفت کنترل و هم سرمایه بخش خصوصی برگشت داده می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها