تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
در صورت تایید آمریکا؛

افزایش ۴۰۰هزار بشکه ای تولید نفت ونزوئلا

اتاق نفت ونزوئلا اعلام کرد اگر آمریکا با درخواست شرکت دولتی PDVSA برای تجارت نفت ونزوئلا موافقت کند، تولید نفت این کشور می‌تواند حداقل ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رینالدو کینترو، رییس اتاق نفت ونزویلا گفت: این افزایش تولید به ونزویلا که تولیدش در ژانویه به ۷۵۵ هزار بشکه در روز رسید اجازه می‌دهد تولیدش را به حدود ۱.۲ میلیون بشکه در روز برساند.

مقامات آمریکایی هفته گذشته با نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزویلا دیدار کردند و از این کشور خواستند در راستای هر گونه توافق برای تسهیل تحریم‌های نفتی که واشنگتن از سال ۲۰۱۹ علیه کاراکاس اعمال کرده است، بخشی از نفت خود را به آمریکا صادر کند.

رییس اتاق نفت ونزویلا گفت: با ظرفیتی که ما داریم، می‌توانیم ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولید اضافه کنیم.

این اقدام به نفع شرکت‌هایی مانند شورون خواهد بود که خواستار موافقت دولت آمریکا و تغییر مجوزها برای سواپ نفت ونزویلا بودند.

در سال ۲۰۲۱ سقوط آزاد تولید نفت ونزویلا متوقف شد و صادرات این کشور به ۶۳۶ هزار بشکه در روز رسید که ۱۲ درصد افزایش در مقایسه با سال ۲۰۲۰ داشت. حتی اگر تحریم‌های نفتی علیه ونزویلا فقط برای برخی معاملات تسهیل شود، این کشور می‌تواند یک میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه کند. پیش بینی‌ها درباره میزان صادرات ونزویلا خوش بینی کمتری داشته‌اند زیرا این کشور به دکلهای حفاری و سرمایه عظیم برای افزایش تولید نیاز مبرمی دارد. سالها سرمایه‌گذاری اندک، سوءمدیریت و تحریمهای آمریکا به تولید نفت شرکت PDVSA که در اواخر دهه ۹۰ به ۳.۷ میلیون بشکه در روز رسیده بود، ضربه زده است.

بر اساس گزارش رویترز، توافق شرکت‌های خدمات نفتی کوچک در خصوص پرداخت بدهی و توافق سواپ با ایران به شرکت PDVSA کمک کرد سال میلادی گذشته تولید گریدهای نفتی صادراتی را بهبود دهد اما ونزویلا هنوز به تولید ماهانه یک میلیون بشکه در روز نرسیده است.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها