عربستان تولید نفت خود را به بالای ۱۰ میلیون بشکه رساند

تولید نفت عربستان در آخرین ماه سال گذشته میلادی ۱۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به روزانه ۱۰.۰۲ میلیون بشکه رسیده است.

عربستان تولید نفت خود را به بالای ۱۰ میلیون بشکه رساند

به گزارش رویترز، تولید نفت عربستان در ماه دسامبر نسبت به ماه پیش از آن ۱۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۱۰.۰۲ میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بر اساس آماری که عربستان و سایر کشورهای صادرکننده نفت خام به موسسه آمار جودی (JODI) داده اند، صادرات نفت این کشور در این ماه اندکی کاهش یافت و به ۶.۹۳۷ میلیون بشکه در روز رسید. صادرات عربستان در ماه نوامبر ۶.۹۴۹ میلیون بشکه در روز بود.

بر اساس آمارهای جودی، تولید نفت خام عربستان در ماه دسامبر ۱.۰۴ میلیون بشکه در روز بالاتر از میزان مدت مشابه سال گذشته و ۴۲۸ هزار بشکه بیشتر از دسامبر ۲۰۱۹ بوده است.

عربستان همراستا با سایر کشورهای عضو اوپک تلاش کرده تا هر ماه تولید خود را افزایش دهد زیرا تقاضا برای نفت در جهان افزایش یافته است.

بر اساس این آمار، مجموع صادرات نفت عربستان شامل نفت خام و فرآورده های نفتی در این ماه به نسبت ماه پیش از آن ۱۰۵ هزار بشکه در روز بیشتر شده و به ۸.۶۱ میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر رسیده است.

صادرات محصولات نفتی به به بالاترین رقم طی سه سال گذشته برابر با ۱.۶۷ دلار در هر بشکه رسیده است.

منبع: فارس
ارسال نظر

آخرین خبر ها