قبض ۱۵ میلیون تومانی برای مشترکان پرمصرف برق

سخنگوی صنعت برق با اشاره به صدور قبض ۵ میلیون تومانی در دوره‌های گذشته برای مشترکین پرمصرف گفت: با افزایش تعرفه‌ها این قبوض تا ۱۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

قبض ۱۵ میلیون تومانی برای مشترکان پرمصرف برق

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه حدود 2 هزار مشترک پرمصرف برق در دوره‌های گذشته، قبوض بالای 5 میلیون تومان دریافت کردند افزود: با افزایش تعرفه‌های مشترکین پرمصرف و محاسبه پلکانی مصرف برق این مشترکین، این بخش با قبوضی بیش از 15 میلیون تومان مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مشترکین بطور عمده در تهران، غرب مازندران و شهرستان مشهد ساکن هستند گفت: این اقشار که 20 تا 70 برابر الگوی مصرف، برق مصرف میکنند دارای خانه‌های لوکس، ابنیه بزرگ هستندو از برق برای گرم کردن آب استخر‌ها و جکوزی استفاده می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ا ینکه این اقشار باید برق بدون یارانه دریافت کنند ادامه داد: با توجه به رفتار قانون گذار که یارانه انرژی را به تدریج حذف خواهد کرد و البته مشترکین پرمصرف در اولویت آن قرار دارند تا 3 سال آینده پرمصرفها، هزینه برق را بدون یارانه پرداخت خواهند کرد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه قیمت برق بطور متوسط با سوخت یارانه‌ای 215 تومان به ازای هرکیلووات ساعت است گفت: قیمت برق بدون سوخت یارانه‌ای حدود 2300 تومان خواهد بود.

وی در خصوص قیمت تعرفه‌های جدید برق افزود: قبوض برق مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت میکنند حدود 20 هزارتومان خواهد بود، اما مشترکینی که تا 1.5 برابر الگو مصرف میکنند به ازای هرکیلووات ساعتی که بیشتر از الگوی مصرف، برق مصرف کردند تا 1.5 برابر را 370 تومان پرداخت میکنند؛ تا 2 برابر را 470 تومان و 2.5 برابر به بالا را کیلوواتی 802 تومان پرداخت میکنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها