تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ذخایر گاز اروپا ۶ هفته دیگر تمام می شود

شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی در گزارشی تاکید کرد که اگر غرب تصمیم بگیرد عرضه گاز از روسیه مسدود شود، ذخایر گاز اروپا تا ۶ هفته دیگر تمام خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی Wood Mackenzi در گزارشی تاکید کرد که اگر غرب تصمیم بگیرد عرضه گاز از روسیه مسدود شود، ذخایر گاز اروپا تا 6 هفته دیگر تمام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، به گفته تحلیلگران این شرکت، تحت هر سناریوی ژئوپلیتیکی، این خطر برای اتحادیه اروپا وجود دارد که در زمستان 2022-2023 با ذخایر اندک بی‌سابقه گاز مواجه شود.

کارشناسان وود مکنزی می‌گویند: اگر همه جریان‌های گاز امروز متوقف شود، ذخایر گاز موجود ظرف 6 هفته دیگر تمام می‌شود؛ سقوط تقاضا بسیار زیاد خواهد بود؛ و اگر این اختلال طولانی‌تر شود، موجودی ذخایر گاز تا تابستان قابل بازسازی نخواهد بود.

آنها افزودند: در این صورت، اروپا با وضعیت فاجعه بار ذخیره گاز نزدیک به صفر برای زمستان آینده مواجه خواهد شد.

تحلیلگران این شرکت فکر نمی کنند که دولت های اروپایی حتی در صورت تهاجم تمام عیار به اوکراین، مانع از واردات گاز روسیه شوند.

بر اساس این گزارش، یافتن حجم های جایگزین برای پاسخگویی به 28 درصد تقاضای سالانه غیرممکن است.

این شرکت خاطرنشان می‌کند: این سناریو نشان می‌دهد که اروپا تا چه حد به گاز روسیه وابسته شده است و دیپلماسی و حساسیت‌های تجاری باید نقش حیاتی ایفا کنند تا اطمینان حاصل شود که ذخایر همچنان جریان دارد.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها