هفته آینده قطعی برق نخواهیم داشت

سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به برودت هوا در هفته آتی قطعی برق نخواهیم داشت ولی با کاهش سهمیه گاز نیروگاه‌ها، صرفه‌جویی مردم لازم و ضروری است.

هفته آینده قطعی برق نخواهیم داشت

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور گفت: در هفته آتی قطعی برق نخواهیم داشت و شبکه برق شرایط پایداری دارد. البته ممکن است در برخی نقاطی که بارش باران یا برف رخ داده، مشکلاتی برای شبکه به وجود بیاید که در این صورت همکاران به سرعت ورود پیدا کرده و مشکل را برطرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ذخایر سوختی کشور کافی است، افزود: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در روزهای آتی کاهش دما اتفاق می افتد و باالطبع مصرف گاز خانگی افزایش پیدا می‌کند و از گاز تحویلی به نیروگاه‌ها کاسته می‌شود که این امر نیازمند صرفه‌جویی و همراهی مردم است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها از گاز طبیعی است و مابقی از سوخت مایع است. از میزان سوخت مایع هم حدود ۳۰-۳۵ درصد گازوئیل و ۱۰-۱۵ درصد مازوت است.

رجبی مشهدی افزود: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای صنایع اعمال نشده است، هرچند که هماهنگی‌ها با وزارت صمت انجام شده و از این حیث آمادگی وجود دارد.

منبع: مهر
ارسال نظر

آخرین خبر ها