کد خبر 582809
معاون وزیر نفت اعلام کرد؛

افشای تخلف بنزینی زنگنه

جلیل سالاری با تأکید بر اینکه یکی از تخلفات صورت گرفته در دولت گذشته، پیش فروش نزدیک به ۲ میلیارد لیتر بنزین با قیمت ثابت بود، گفت: این بنزین به قیمت ۳۵۰ دلار پیش فروش شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جلیل سالاری مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه در دولت گذشته مصوباتی وجود داشت که منجر به ظرفیت توسعه و ذخیره سازی سوخت نشد، گفت: به دلیل کاهش کرایه ها ۴ هزار نفتکش از دسترس خارج شدند و این موضوع سوخت رسانی را برای ما مشکل کرد. به همین دلیل اولویت شرکت ملی پالایش و پخش، اصلاح این وضعیت بود.

معاون وزیر نفت با تأکید بر اینکه یکی از تخلفات صورت گرفته در دولت گذشته، پیش فروش نزدیک به دو میلیارد لیتر بنزین با قیمت سال ماقبل از آن بود، اظهار داشت: این بنزین به قیمت ۳۵۰ دلار پیش فروش شده است. در حالی که قیمت بنزین امسال به ۸۰۰ دلار رسیده است و بنده از دستگاه های نظارتی تعجب می کنم چرا به این مسئله ورود نکردند و این یک تخلف بسیار بزرگ است که بار آن بر دوش دولت سیزدهم گذاشته شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه تخلفات متعددی در زمینه شفاف نبودن واگذاری ها در دولت گذشته انجام گرفت، گفت: در عرضه سوخت در بورس تخلفاتی صورت گرفت که یک نمونه آن همین عرضه دو میلیارد لیتری سوخت در دولت گذشته است.

سالاری تاکید کرد: البته ظاهرا در آن زمان تذکراتی داده شده ولی جلوگیری نشده است. سوال اینجاست چرا باید در تابلوی بورس یک عددی عرضه شود و در ماه بعد مجددا عرضه صورت بگیرد بدون آنکه عرضه قبلی تسویه شود.

وی افزود: در زمینه شفافیت واگذاری ها مشکلات بسیاری به وجود آمده که این موارد تنها مصادیقی از آن بود و ما در این زمینه ورود کردیم تا ساختار شفافی ایجاد شود.

ادامه دارد...

ارسال نظر