کد خبر 582250

جریمه پرمصرف ها جدی شد

وزیر نفت گفت: دیروز حدود ۵۴۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی و صنایع غیرتجاری مصرف شد که این مقدار در فصل پاییز سابقه نداشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه بازدید از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه دائمی فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دیروز حدود ۵۴۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی و صنایع غیرتجاری مصرف شد که این مقدار در فصل پاییز سابقه نداشته است.

وی اظهار داشت: از مردم عزیز و مشترکان خواهش می‌کنم که در بحث بهینه‌سازی مصرف گاز نهایت دقت و کمک را به خادمین خود در شرکت ملی گاز کنند.

اوجی افزود: ان‌شاءالله با تدابیر خوبی که در بخش بالادست و پایین‌دست اندیشیده شده، تمام تلاش ما این است که مردم دچار چالش نشوند.

وزیر نفت گفت: مشترکانی که بهینه مصرف می‌کنند در سقف الگوی مصرف تشویق می‌شوند و آن دسته مشترکانی که بدمصرف هستند و خارج از الگوی مصرف هستند، با مصوبه‌ای که دیروز نیز در دولت مصوب شد، بی‌شک جریمه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس در دوره مشابه سال گذشته رقم مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری 350 میلیون متر مکعب در روز بوده است. بدین ترتیب مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به سال گذشته 55 درصد افزایش پیدا کرده است.

 

ارسال نظر