کد خبر 580725

نیروگاه بوشهر امسال چقدر برق تولید کرد؟

واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در مجموع در سال‌های راه‌اندازی از سال ۱۳۹۰ و بهره‌برداری تجاری از مهرماه ۱۳۹۲ تا پایان شش ماهه اول ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۱۷۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده که میزان ۴۵۶۵۴ میلیون کیلووات ساعت تحویل شبکه برق سراسری شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر پس از پایان عملیات سوخت گذاری و تعمیرات اساسی در اسفند ۱۳۹۴ به شکبه برق سراسری متصل شد.

نیروگاه اتمی بوشهر در شش ماهه اول ۱۴۰۰ حدود ۲۴۴۴ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده و به میزان ۲۲۱۰ میلیون کیلووات ساعت برق به شبکه برق سراسری تحویل داده است.

آخرین بار واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ برای انجام عملیات سوخت گذاری از مدار خارج و در ۲ خرداد ۱۴۰۰ به مدار تولید برق کشور بازگشت که یکی از طولانی‌ترین زمان‌های جا به جایی سوخت از زمان راه‌اندازی بوده است که به دلایل فنی و مالی اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش سازمان انرژی اتمی از ابتدای راه اندازی تاکنون در هفت سیکل سوخت نیروگاه سالانه تعویض شده است. تامین کننده سوخت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر بر اساس قرارداد این نیروگاه، تا ۱۰ سال روسیه است.

سهم تولید برق هسته‌ای در کشور در سال ۱۳۹۹ تنها ۱.۶ درصد بوده است و ۹۸.۴ درصد نیاز کشور را برق غیرهسته‌ای تامین کرده است.

ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    این نیروگاه معادل ۵۶۰ مگاوات برق تولید کرده که بسیار کمتر از ظرفیت اسمی آن است که هزار و دویست مگاوات است . باعث شر مساری دست اندرکاران و کارشناسان روسی!!